Żywice fotopolimerowe i filamenty do drukarek 3D – co warto wiedzieć?

Żywice fotopolimerowe i filamenty do drukarek 3D – co warto wiedzieć?

Jeśli potrzebujesz materiału do drukarek 3D, odwiedź tę stronę

Firma CadXpert proponuje wszechstronną ofertę materiałów do druku 3D: żywice fotopolimerowe, filamenty i wiele innych. Materiały te można podzielić na cztery kategorie:
– SLA – żywice fotopolimerowe o różnorodnych właściwościach, które utwardza się wiązką lasera,
– SLS – spiekany selektywnie materiał poliamidowy,
– FDM – warstwy topionych tworzyw termoplastycznych (filamentów). Dzieli się ono na dwie podkategorie: FDM do szybkiego prototypowania z ekonomicznych termoplastów oraz FDM dla przemysłu służące do zaawansowanego wytwarzania z funkcjonalnych tworzyw termoplastycznych,
– PolyJet – utwardzane UV ciekłe żywice fotopolimerowe.

Filament do drukarki 3D – wielozadaniowy termoplast w przystępnej cenie

Filament to materiał używany w drukarkach 3D działających w technologii FDM. To tworzywo i technika druku są używane do seryjnej produkcji, a także do testowania funkcjonalnego i szybkiego prototypowania z prostych do modelowania termoplastów. Jakie filamenty są przeważnie wykorzystywane do druku 3D? Przede wszystkim sięga się po tworzywa inżynieryjne (między innymi te odporne na pękanie) lub wyróżniające się specyficznymi własnościami (przykładowo ognioodpornością) oraz łatwe do kształtowania poliaktydy czyli PLA. Technologia druku FDM daje rezultaty równe wydrukom pozyskanym za pomocą pozostałych metod: termoformowania czy wtrysku. Nadrzędne plusy filamentów to powszechna dostępność, ekologiczny sposób ich wytwarzania (czysty i nietoksyczny, dlatego wyprodukowane z jego pomocą prototypy można wykorzystywać m.in. w biurach), a także atrakcyjna cena idąca w parze z dobrą jakością druku 3D.
W asortymencie firmy CadXpert w technologii FDM znajdziemy filamenty:
– elastomery,
– inżynieryjne,
– do szybkiego prototypowania.

Pozostałe materiały do druku 3D – wykorzystanie fotopolimerów

Oprócz filamentów, w ofercie CadXpert znajdziemy również inne materiały do drukarek 3D. W stereolitografii (innymi słowy technologii SLA) są to między innymi materiały:
– standardowe,
– odlewnicze,
– inżynieryjne,
– dentystyczne.
Jakie zastosowanie ma płynna żywica fotopolimerowa utwardzana laserowo? Nader szerokie. Najczęściej używamy jej w branży medycznej i przemyśle do druku 3D modeli koncepcyjnych oraz prototypów, jak również wszelkich przedmiotów wymagających gładkiej powierzchni.
Natomiast materiały przeznaczone do technologii Polyjet to m.in.:
– gumopodobne,
– wysokotemperaturowe,
– imitujące polipropylen.
PolyJet jest uważana za kompleksową a przy tym niezmiernie dokładną technologię druku 3D. Ciekłe żywice fotopolimerowe utwardza się warstwa po warstwie przy pomocy światła UV. Za sprawą swoich cech korzysta się z nich przeważnie do tworzenia modeli koncepcyjnych, anatomicznych, inżynieryjnych czy odwzorowujących wyrób końcowy. Z tego materiału wytwarzane są również obudowy, opakowania i inne artykuły użytkowe.

Nasza siedziba:
CadXpert
ul. Ciepłownicza 23
31-574 Kraków

Tel.: +48 (12) 307-25-24
Mob.: +48 607-982-124, +48 501-473-209
E-mail: [email protected]