Utrzymanie czystości w domu i w firmie – mopy do mycia podłóg

mopy profesjonalne, mop płaski, mop do podłogi

Mycie podłogi wydaje się obowiązkiem bardzo łatwym – niezbędne są do tego woda, odpowiednia ilość płynu i mop. Sprawa się jednak komplikuje, gdy idzie o ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia bądź znaczną powierzchnię. Wówczas należy sięgnąć po specjalistyczne środki czystości i mopy profesjonalne. W czym leży ich przewaga nad standardowymi, używanymi codziennie mopami? Dlaczego, czyszcząc podłogi w siedzibie firmy lub obiekcie publicznymi, warto sięgnąć właśnie po profesjonalne mopy do podłóg?

Mopy profesjonalne – czym się wyróżniają?

Na wydajność mopa wpływają głównie dwa czynniki – tworzywo, z którego go wykonano oraz jego szerokość. Od pierwszej uwarunkowana jest chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy również mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają ubrudzenia niż miękkie. Druga cecha decyduje o tym, jaką powierzchnię można umyć za jego pomocą przy jednym pociągnięciu. Jest szczególnie istotna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o znacznej powierzchni – przykładowo hallów, sal tanecznych czy parkietów na boiskach.

Mocny trzonek i wiadro – ważne akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, by pracownicy zespołów sprzątających mogli wydajnie i szybko myć posadzki. Prawie jednakowo istotne są też akcesoria pomocnicze. Pośród nich szczególną uwagę powinno się zwrócić na trzonek. Jego długość powinna być dopasowana do wzrostu pracownika, a on sam powinien być stosunkowo lekki. Tylko wtedy użycie mopa nie będzie zbyt dużym nadwyrężeniem. W przypadku mopów płaskich istotne jest również jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyciskania mopa, a prawidłowo dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza mycie podłóg. W trakcie czyszczenia większych powierzchni radzimy wybrać zestaw wiadro plus mop.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]