Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Środki do usuwania farby olejnej – działanie

Dowiedz się więcej o środku do usuwania farby

Na przestrzeni kilku ostatnich lat problem wandalizmów na ścianach budynków i murach bardzo się nasilił. Przeważnie mają one formę napisów namalowanych farbą w spray’u. Ich wartość artystyczna jest zerowa, a ponadto zwykle napisy te zawierają treści rasistowskie lub wulgarne. Nic zatem dziwnego, iż właściciele lub zarządcy budynków czynią wszystko, by usunąć je z elewacji. W tym celu przeważnie decydują się na powtórne pomalowanie ściany – to jednakże jest dość kosztowne i pochłania mnóstwo czasu. Alternatywą dla przemalowania jest zastosowanie preparatu do usuwania farby.

Jak działa preparat do mycia elewacji?

Działanie tychże preparatów opiera się na aktywnych czynnikach, które rozpuszczają komponenty popularnych farb – przede wszystkim różnego typu żywice. Ich charakterystyczna kompozycja powoduje, że środki tego typu umożliwiają mycie także mocno porowatych elewacji. Dobre preparaty do usuwania farb nie zawierają rozpuszczalników takich jak toluen, które są szkodliwe dla otoczenia i ludzi. Użycie środka do usuwania farby olejnej polega na naniesieniu go na elewację obiektu – w tym celu trzeba użyć dużego pędzla bądź wałka. Po 60 minutach preparat trzeba spłukać wodą lub zmyć myjką ciśnieniową.

Dla kogo środki do mycia elewacji?

Preparat do usuwania farby olejnej powinien być na wyposażeniu wszystkich ekip czyszczących, które pracują na rzecz wspólnot mieszkaniowych, gdyż to zwłaszcza elewacje nieogrodzonych budynków są narażone na ewentualne akty wandalizmu. Mały pojemnik środka okaże się przydatny także posiadaczom firm, domów jednorodzinnych czy sklepów. Zakup preparatu do czyszczenia elewacji to w obliczu konieczności przemalowania ścian po raz kolejny duża oszczędność – zarówno jeśli chodzi o koszty kupna farby, jak i czas niezbędny do zrealizowania tej pracy.

Nasza siedziba:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]