Sportowa geneza – męskie koszulki polo

Sportowa geneza – męskie koszulki polo

Polacy zaczynają przywiązywać wielką wagę do wyglądu. Lubią eksperymentować zwłaszcza z modnymi koszulkami polo. Jaki czynnik decyduje o popularności męskiej koszulki polo?

Męskie koszulki polo – miękka tkanina

Męska koszulka polo to typowo sportowy element garderoby, który obecnie noszony jest także poza kortem tenisowym. Jego najważniejsze cechy to krótkie rękawy, kołnierzyk oraz 3 guziki. Męskie koszulki polo mają niezwykłe pochodzenie. Mało osób ma świadomość, że zostały zaprojektowane do grania w tenisa w okresie dwudziestolecia międzywojennego. W tamtych czasach na kortach tenisowych używano usztywnianych koszul z płótna. Najbardziej istotnym założeniem męskiej koszulki polo miała być większa praktyczność. Projekt stał się prawdziwym hitem, a golfiści wprowadzili koszulkę polo do oficjalnego dress code’u.

Męskie koszulki polo – do jakich zestawów

W dzisiejszych czasach męska koszulka polo weszła do garderoby eleganckiego Polaka i wyszła poza rozgrywki. Taki element jest doskonały na wyjście ze znajomymi – pasuje do mnóstwa luźniejszych zestawów. Można go założyć nawet do pracy, a bardzo wygodny materiał sprawi, że nic nie będzie nas cisnąć. O jego wielkiej popularności przesądza przede wszystkim korzystna cena, dopasowanie do każdego typu sylwetki i miękki materiał. Jeśli interesują nas rozmaite kolory i rodzaje koszulek – warto zajrzeć do sklepów internetowych. Oferowane tam artykuły możemy otrzymać bez opuszczania domu. Mamy też okazję natrafić na korzystne wyprzedaże.