Ślubne buty

Ślubne buty

Wesele to z pewnością dla wielu z nas jedno z najistotniejszych wydarzeń. Należy więc zadbać o to, by ten dzień okazał się pod każdym względem wyjątkowy. Szczególną uwagę do jego oprawy przykładają na pewno kobiety, dla których najistotniejsza zwykle okazuje się weselna kreacja. O ile znalezienie sukni ślubnej to prywatna sprawa, to warto poświęcić parę minut na przypomnienie zasad wyboru obuwia – to przecież od niego zależy wygoda panny młodej.

Rozmiar butów do ślubu

Pamiętaj, że w butach spędzisz całą dobę – warto zatem zadbać o to, aby były komfortowe i nie powodowały zbędnego dyskomfortu. Przed kupnem danej pary przymierz ją i sprawdź, czy nie jest za ciasna.

Buty do ślubu powinny zostać rozchodzone

Buty ślubne należy wybrać odpowiednio wcześnie i spróbować je dopasować do swojej nogi. Rzecz jasna, musimy pamiętać, że buty powinny wyglądać świetnie – dobrym pomysłem okaże się zatem chodzenie w nich po mieszkaniu.

Buty do ślubu, a obcasy

Ślubne buty na koturnie prezentują się co prawda doskonale, ale nie zawsze są tak wygodne, jak wymaga tego okazja. Jeśli więc nie przepadasz za obuwiem na obcasach, wybierz raczej buty ślubne na płaskiej podeszwie.

Nietypowe buty do ślubu

Najczęściej buty ślubne są wytworne, jednak przyszłe mężatki coraz chętniej odchodzą od tej reguły, kupując buty innego typu. Uzupełnieniem weselnych kreacji bywają więc na przykład tenisówki oraz baleriny.