Rury aluminiowe – krótka charakterystyka

Rury aluminiowe – krótka charakterystyka

Sprawdź, gdzie nabyć rurę aluminiową

Aluminium to metal niezwykle lekki i plastyczny, a równocześnie odporny na działanie różnego rodzaju czynników pogodowych. Jego walory fizyczne powodują, że jest często wykorzystywany do produkcji różnego rodzaju konstrukcji. Dużą popularnością rury aluminiowe cieszą się w przeróżnych dziedzinach przemysłu, gdzie są bardzo szeroko stosowane .

Jakie zalety charakteryzują rury aluminiowe?

Wytworzone z poddanego obróbce termicznej i perfekcyjnie wygiętego aluminium rury mogą przede wszystkim mieć bardzo różne wymiary, można zatem doskonale dopasować je do swych potrzeb. Jest też możliwość cięcia ich na wszystkie sposoby. Cięcie można zlecić, np. kiedy zaopatrujemy się w rury aluminiowe w sklepie online oferującym materiały budowlane. Rury aluminiowe dają się z łatwością wyginać, mogą mieć rozmaite średnice bądź grubości ścianek. Ich wytrzymałość na działanie wszelkich czynników również jest wartością, jaką można dobrać do swych oczekiwań. Najważniejszą jednak zaletą rur z aluminium jest ich lekka konstrukcja, która ułatwia ich montaż niezależnie od tego, do czego się ich używa. Jednocześnie wyróżnia je spora trwałość. Z tego właśnie powodu rury aluminiowe są często spotykanym elementem różnego rodzaju konstrukcji.

Zastosowanie rur aluminiowych

Właściwości fizyczne aluminium i wielkie możliwości parametrów produkowanych z niego rur sprawiają, że ich zastosowanie jest ogromne. Najczęściej jednak są elementami konstrukcji bram i wszelkich ogrodzeń. W krajobrazie miejskim bardzo często można je zauważyć w postaci rusztowania dla banerów reklamowych czy słupów ogłoszeniowych, także dlatego, że są odporne na działanie czynników środowiskowych. Ich wielką zaletę stanowi także fakt, że ich gładką powierzchnię bez trudu można pokryć dowolną farbą, idealnie ukrywając w ten atrakcyjny wizualnie sposób detale wszelkich konstrukcji.

Nasza siedziba:
FHU Bartłomiej Tram
Poręba Wielka 12
34-735 Niedźwiedź

Mob.: 504 280 691
E-mail: [email protected]