Różnice między piłkami popularnych sportów

Różnice między piłkami popularnych sportów

Jeśli potrzebujesz piłek Hummel, koniecznie sprawdź sklep-hummel.pl/pl/c/PILKI/266.

Nie ma dużej ilości sportów, które można praktykować bez potrzeby zastosowania różnych akcesoriów. Także w poniektórych sportach indywidualnych, m.in. tych z obszaru gimnastyki i lekkoatletyki, trzeba wyposażyć się w kulę albo tyczkę. Aczkolwiek najpopularniejszym na całym świecie akcesorium sportowym, pojawiającym się w najróżniejszych sportach (nie tylko drużynowych), są piłki. W tym artykule prezentujemy cechy 3 piłek sportowych używanych w sportach popularnych wśród naszych rodaków.

Czym różnią się od siebie piłki do najpopularniejszych gier drużynowych?

1. Piłka do piłki nożnej to niechybnie sprzęt, który spotkać można w pokoju każdego chłopca, a ostatnimi czasy i niejednej dziewczyny, ponieważ o przyszłości związanej z piłką nożną często marzą również kobiety. Waga piłki do “nogi” zazwyczaj od 410 do 450 gramów, a jej obwód musi mieścić się w przedziale 0,68-0,70 metra. Kiedyś piłki te wytwarzano z naturalnej, dzisiaj używana do tego jest najczęściej skóra syntetyczna. Piłki do piłki nożnej jeszcze paręnaście lat temu zwano “biedronką” z racji specyficznych czarnych łatek, które musiały być zauważalne na czarno-białych ekranach telewizorów. Współcześnie piłki do „nogi” sprzedawane są w setkach fantazyjnych wzorów oraz kolorów, a większość popularnych wydarzeń futbolowych ma własny oficjalny projekt piłki.
2. Piłka do siatkówki jest niewiele mniejsza niż ta do piłki nożnej, bowiem jej obwód to 65-67 centymetrów. Jest od niej niemniej jednak zdecydowanie lżejsza – waży ledwie 260-280 g. Wewnątrz znajduje się lateksowy pęcherz, a pomiędzy nim a skórzaną powierzchnią (również przeważnie uszytą ze skóry syntetycznej) mieści się wyściółka z bawełny bądź nylonu. Piłki do siatkówki produkuje się w wariancie do siatkówki halowej i plażowej.
3. Piłka do piłki ręcznej jest najmniejsza z omawianych tu piłek, ale co kluczowe jej ciężar oraz wymiary zmieniają się w zależności od tego, kto jej używa. Inne wymiary mają zatem piłki do piłki ręcznej dla kobiet, inne dla dorosłych mężczyzn, a piłki o najmniejszym obwodzie produkowane są dla najmłodszych dzieci. Dlatego obwód piłek dla piłkarzy ręcznych waha się od 46 do 60 cm, a ich waga – od 260 aż do 475 gramów. Dętka tych piłek musi być szczególnie wytrzymała, toteż z reguły sporządzana jest z lateksu. Zewnętrzna powierzchnia z kolei musi dobrze przylegać do dłoni.

Czy jesteśmy zawodowymi graczami, czy uprawiamy sport wyłącznie dla przyjemności, powinno się wykorzystywać sprzęt najlepszej jakości. Zagwarantuje to nie tylko większy komfort w trakcie gry – dobra piłka bez wątpienia posłuży również dłużej.

Nasza siedziba:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]