Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Rolety wewnętrzne – jakie zamówić do domu

Odmiennie od mieszkańców krajów skandynawskich, w Polsce przyzwyczailiśmy się do zasłaniania okien. Tak dbamy o naszą prywatność, ale również pomaga to decydować o ilości promieni słonecznych docierających do pomieszczeń. Najczęściej do zakrywania okien używamy firanek i zasłon, ale w ostatnich latach coraz częściej decydujemy się na rolety wewnętrzne zakładane na okna.

Jakie rolety wewnętrzne dostaniemy w sklepach internetowych?

W sklepach internetowych i stacjonarnych znajdziemy bogaty wybór różnych typów rolet: zaciemniających, rzymskich, okiennych lub ściennych. W większości z nich zakupimy także wszelkie niezbędne dodatki, czyli wsporniki ścienne i sufitowe, rozety, karnisze metalowe czy kółka z żabkami. W jednym miejscu jesteśmy w stanie dobrać pełen zestaw niezbędny do założenia rolet. Natomiast to, które rolety będą nam odpowiadać, będzie już zależne od naszych potrzeb. Miejmy jednak na uwadze, by robić zakupy z głową. Przykładowo, rolety rzymskie dobrze wyglądają na niewielkich oknach, jednak nie poleca się ich alergikom. Na roletach rzymskich dość łatwo zbiera się kurz, gdyż robione są one z tkanin zasłonowych i firanowych.

Rolety dzień i noc – promienie słoneczne pod kontrolą

Do kontroli nad dopływem światła do mieszkania służą rolety dzień i noc. Zdadzą egzamin praktycznie we wszystkich pomieszczeniach: w pokoju dziecięcym, biurze, salonie, a nawet w łazience. Te rolety mają przemienny splot pasów transparentnych i zaciemniających. Dzięki wielu możliwościom ich ułożenia względem siebie pozwala na regulację natężenia światła, które będzie przez nie przechodzić. Co ważne, regulacja ma miejsce bez konieczności opuszczania i podnoszenia rolet! Natomiast popularne rolety zaciemniające pozwalają na pełne zaciemnienie pokoju, ponieważ wykonane są z materiału nieprzepuszczającego promieni słonecznych. Rolety zaciemniające przydadzą się przede wszystkim w sypialni.

Rolety na wymiar – o czym pamiętać

Nasze okna nie zawsze muszą mieć standardowe wymiary i zdarzyć się może, że rolety w rozmiarach oferowanych przez producenta nie będą do nich pasować. Wtedy pozostaje nam zamówić rolety na wymiar. Dbajmy przy tym, żeby właściwie zmierzyć rozmiar okien, ponieważ niewłaściwie dopasowane rolety nie spełnią swojego zadania, poza tym będą wyglądać nieestetycznie. Jeśli zatem brak nam doświadczenia lub nie potrafimy obliczyć wymiarów rolet, zlećmy to profesjonalistom.