Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Płytka elewacyjna – wytwarzana ręcznie i maszynowo

Elewacja domu jest szalenie istotna z co najmniej 2 pobudek. Przede wszystkim – chroni konstrukcję budynku przez deszczem, wiatrem i ekstremalnymi temperaturami. Po drugie zaś znacząco ma wpływ na to, jak będzie się prezentował dom, nadając mu unikalnego charakteru. A to najlepszy powód, by dobór materiału na elewację odpowiednio przemyśleć i postawić na najlepszą opcję. W szczególności godna uwagi jest elewacja z płytki klinkierowej. Dlaczego warto się na nią zdecydować?

Zalety klinkierowej płytki elewacyjnej

Płytki elewacyjne klinkierowe lub Okładzina klinkierowa jako materiał elewacyjny cechuje się głównie doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, poprawiając komfort mieszkania zarówno latem, jak i zimą. Kolejny atut płytki klinkierowej to duża wytrzymałość na wiatr, mróz czy promieniowanie słoneczne, dzięki czemu wykonana z niej elewacja wytrzyma dziesięciolecia nawet w ciężkich warunkach. Warto pamiętać też o tym, że klinkierowe płytki zewnętrzne wspaniale się prezentują, a różnorodność dostępnych w sklepach wzorów pozwala dobrać właściwy model do nowoczesnych i wiekowych budynków. Dzięki temu płytki elewacyjne klinkierowe są często wykorzystywane obecnie budownictwie.

Rodzaje płytki elewacyjnej klinkierowej

W sprzedaży dostępne są 2 rodzaje okładzin elewacyjnych zewnętrznych – wytwarzane maszynowo oraz ręcznie. Elewacje klinkierowe można także podzielić na te wykonane z cegieł i z okładziny. Płytki z cegły mają klasyczny wygląd, dzięki czemu wspaniale sprawdzają się w starych domach lub tych, które są na nich wzorowane. Płytki z okładziny, dzięki minimalistycznemu, prostemu wyglądowi, stosuje się najczęściej w nowoczesnych budynkach.