Misie dla niemowląt – wybierz bezpieczne i miękkie

Misie dla niemowląt – wybierz bezpieczne i miękkie

Misie to kultowe zabawki, które nigdy nie wychodzą z mody. Zastanawiasz się, jaki prezent zafundować niemowlęciu? Wybierz zabawki spełniające normy bezpieczeństwa. Przyjemny w dotyku miś przytulak jest oczywistym wyborem, ale warto zwrócić uwagę, czy wykonano go zgodnie z europejskimi standardami.

Misie dla niemowląt – ręczne uszycie

Decydując się na zakup pluszaka dla maluszka trzeba mieć gwarancję, że zabawka przetrwa nawet największe przytulanie – dzieci często nie chcą rozstawać się ze swoimi ulubionymi przytulankami i wszędzie je ze sobą zabierają. Porządny miś przeznaczony dla niemowlaków od szóstego miesiąca życia będzie posiadał oznaczenie zgodności z unijnymi dyrektywami, które zapewnia bezpieczeństwo – to najbardziej istotne kryterium, na które musimy zwrócić uwagę przy wybieraniu pluszaka. Należy również zweryfikować czy materiały, z których uszyto pokrycie zabawkę nie będą wywoływać podrażnień delikatnej skóry maluszka. Innym istotnym czynnikiem jest sposób wykończenia – metoda hand-made wykorzystana przy produkcji maskotki jest gwarantem unikatowości każdej zabawki.

Miś przytulak – z czego zrobione są starannie wykonane zabawki

Zwróć uwagę na to, czy misia można wyprać w pralce w razie ubrudzenia – zwłaszcza, jeśli chcesz, aby stał się on niezastąpioną maskotką dzidziusia. Trzeba również ustalić, czy po praniu wypełnienie niedźwiadka szybko wyschnie. Najlepsi producenci pluszaków korzystają z najwyższej jakości miękkich tkanin, które mają przetrwać zarówno mocne ściskanie, jak i częste pranie. Innym niezmiernie ważnym elementem starannie wykonanej przytulanki są specjalnie zaprojektowane kulki umieszczone w środku, które sprawiają, że maskotka stabilnie stoi i dzięki temu rzadziej będzie wysuwać się z objęć śpiącego dzidziusia.