Misie dla najmłodszych

Misie dla najmłodszych

Misie pluszowe w 2015 roku mają 113 rocznicę powstania. Słynnej maskotce przyznano własne święto. W okrągłą rocznicę nadano Światowy Dzień Pluszowego Misia, który obchodzony jest 25 listopada. Pluszowy miś osiągnął bardzo wysoki status. Świetnie pasuje nie tylko jako przytulanka dla dziecka, ale jest to również często wybierany przez dorosłych prezent na walentynki, bądź urodziny. Trudno się dziwić. Pluszowe przytulanki rozczulają nas dlatego, że są miłe i rozchmurzą każdego.

Jakie państwo jest ojczyzną pluszowych misiów?

Pluszowy miś to jedna z najpopularniejszych zabawek dla najmłodszych. Jego historia ma swój początek w zeszłym wieku. Za twórcę pluszowych zabawek uznawana jet Margarete Steiff. Niemka tworzyła różne pluszaki – zwierzątka. Richard Steiff – siostrzeniec Margarete, zwietrzył świetny biznes. Modyfikując pierwotny wzór, otworzył fabrykę produkującą misie przytulanki. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. U progu XIX wieku, pluszowe misie zaskarbiły serca kupujących. Interesujący jest fakt, że firma rodziny Steiff nadal funkcjonuje i prężnie działa wytwarzając misie przytulanki.

Skąd pochodzi nazwa pluszowy miś?

Angielskie znaczenie misia pluszowego – Teddy Bear, ma bardzo ciekawą etymologię. Nazwa związana jest z historią ówczesnego prezydenta Theodore’a Roosevelta. W 1902 roku, w dodatku do popularnej gazety , pojawił się komiks przedstawiający historię Roosevelta napotykającego przestraszonego niedźwiadka. Przedsiębiorca Morris Michton, zdecydował się wykorzystać tę opowieść przy produkcji misiów pluszowych. Uzyskawszy zgodę prezydenta, użył zdrobniałego imienia i wyprodukował serię pluszowych misiów nazwanych Teddy Bear. Nazwa w takim brzmieniu funkcjonuje po dziś dzień.