Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Mieszkanie w nowoczesnym stylu – użyj cegły ozdobnej

Klinkierem określamy rodzaj dekoracyjnej cegły, którą można użyć zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Jakie są jego właściwości i dlaczego jest obecnie tak chętnie stosowana w przemyśle budowniczym?

Jakie atuty ma klinkier elewacyjny?

Klinkier to nic innego jak wypalane w bardzo wysokich temperaturach płytki ceglane, które charakteryzują się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne czy zawilgocenie. Płytki z cegły od dziesięcioleci stosuje się jako element wykończeniowy mieszkań oraz domów – mogą być użyte m.in. jako cegła na komin czy płytki elewacyjne wewnętrzne. Cegła dekoracyjna jest stosowana też na naroża, cokoły, podokienniki, a także pozostałe elementy budynków i doskonale pasuje zarówno do domów wzniesionych w nowoczesnym, jak i klasycznym stylu.
Elewacja z klinkieru wygląda bardzo elegancko i jest odporna na niekorzystne czynniki z zewnątrz – deszcz, promieniowanie słoneczne, niską temperaturę czy śnieg. Klinkier na elewacje utrzymuje się więc wiele lat w idealnym stanie. Płytki ścienne wykonane z klinkieru mają również inne zalety – użycie naturalnego materiału sprawia, iż są one antyalergiczne i odporne na działanie grzybów.

Wewnętrzne płytki klinkierowe oraz elewacja z klinkieru

Użyta na ścianie zewnętrznej domu cegła dekoracyjna nada budynkowi nietuzinkowego charakteru i odróżni go od innych. Natomiast klinkier użyty jako wewnętrzna elewacja zaakcentuje styl, w jakim utrzymane są pomieszczenia – doskonale nada się do wnętrz wzorowanych na industrialnych loftów. Wysokiej jakości płytki ceglane można nabyć w licznych składach budowlanych – zarówno internetowych, jak i stacjonarnych.