Meble drewniane z zakładów stolarskich – polecają je projektanci wnętrz

Meble drewniane z zakładów stolarskich – polecają je projektanci wnętrz

Zamów meble drewniane na rabwood.sklep.pl.

Współcześnie także w małych miejscowościach bez problemu można pokazać rozmieszczenie znanych salonów meblowych. Ich oferta jest często tak obszerna, iż wchodząc do takiego sklepu można w kilka godzin urządzić całe mieszkanie. Jednakże umeblowanie ze znanych sieci wytwarzane jest przeważnie z lekkich i łatwych w obróbce płyt MDF. Rzadko dorównują one trwałością oraz urokiem meblom z drewna litego, zaprojektowanych przez ekspertów z manufaktur stolarskich i wytworzonych z troską o najmniejszy element.

Meble z drewna litego kosztują więcej, lecz przetrwają dziesięciolecia

Nabycie mebli wytwarzanych w setkach tysięcy egzemplarzy trudno nazwać zakupem na lata. Systemy meblowe z większości sieciówek już po paru latach będą okazywać wyraźne znamiona zużycia: zawiasy zaczną skrzypieć, okleina odwzorowująca drewno odklei się na zagięciach, a tylne ścianki z cienkiej płyty pilśniowej po jakimś czasie się złamią bądź wypaczą. To nie są meble naszych babć i dziadków, które przechodziły na kolejne pokolenia w prawie że nienagannym stanie. Meble z drewna litego dziś nie są rzadkością w sprzedaży, lecz nie są tak rozchwytywane, ponieważ szybciej, taniej i łatwiej jest nam kupować w sieciówkach. Owszem, klient zwraca uwagę na to, iż meble z drewna litego z reguły są odpowiednio droższe i, gdy produkowane są na zamówienie, czasem oczekuje się na nie nawet kilka tygodni. Aczkolwiek w zamian za to zamawiający kupuje mebel, który będzie służył dziesięciolecia, o ile będzie się go odpowiednio pielęgnować. A utrzymanie w dobrym stanie mebli dębowych wbrew powszechnej opinii nie jest skomplikowane.

Wyroby z litego drewna – komponują się z licznymi stylami aranżacyjnymi

Nie licząc wyjątkowej trwałości meble drewniane mają też dużo innych walorów, które sprawiają, że nieustannie są polecane i promowane przez najlepszych projektantów wnętrz. Meble z litego drewna nawet o najprostszym wyglądzie dodają pomieszczeniom klasę. Drewniane meble wprowadzają przytulność łączoną z ogniskiem domowym, a także akcentują przywiązanie ich posiadacza do przyrody. Lite drewno doskonale komponuje się z różnymi stylami aranżacyjnymi, dlatego stolik bądź komoda zamówiona do mieszkania w stylu vintage można będzie bez problemu wpleść za kilka lat w inny, przykładowo loftowy wystrój. Co istotne, nawet gdy właściciel zapomni o okresowej konserwacji mebli, wyroby z drewna litego w większości przypadków można względnie łatwo odświeżyć.

Nasza siedziba:
Rabwood Robert Pankiewicz
Raba Niżna 193
34-730 Mszana Dolna

Mob.: +48 886 695 245
E-mail: [email protected]