Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Listwy podłogowe – jakie wybrać?

Chcesz zamówić listwy drewniane? Sprawdź www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało znaczącym detalem, jednak ich charakter może bardzo wpłynąć na wystrój wnętrza. Listwy podłogowe, bowiem o nich oczywiście mowa, to elementy pełniące funkcje zarówno praktyczne, jak i dekoracyjne. Nie tylko zakrywają szczelinę dylatacyjną, ale także umożliwiają schludne przeciągnięcie kabli oraz chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i pobrudzeniem, co jest ważne w szczególności w pomieszczeniach, po których chodzimy w butach. To z pewnością wystarczający argument, żeby nie lekceważyć ich doboru i drobiazgowo przemyśleć decyzję o zakupie danego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z PVC lub MDF

Drewno to materiał wszechstronny, który sprawdza się zarówno w tradycyjnie, jak i nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach. Wyjątkowo dobrze zdaje egzamin jednak w tych pierwszych, gdzie akcentuje charakter mieszkania i doskonale komponuje się z eleganckimi meblami czy dodatkami – głównie, jeśli chodzi o listwy drewniane z ozdobnymi żłobieniami. Dla klientów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą natomiast listwy podłogowe wykonane z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesna listwa podłogowa

We wnętrzach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu zaleca się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku tradycyjnych modeli, także i te mogą być wykonane zarówno z różnych materiałów, jak i z drewna. Nowoczesne listwy podłogowe charakteryzują się prostą linią i stonowaną paletą barw – zwykle w odcieniach beżu, bieli lub szarości, choć dostępne są nawet listwy fioletowe czy czerwone. Listwa podłogowa może mieć też nietypowy kolor, jeżeli kupimy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]