Który ekspres Jura będzie najlepszy?

Który ekspres Jura będzie najlepszy?

Znalezienie odpowiedniej kawy nie gwarantuje otrzymania najlepszego napoju. By zachwycić gości świetnym smakiem kawy powinniśmy także zadbać o odpowiednią metodę zaparzania oraz ekspres, który pozwoli na otrzymanie odpowiedniej temperatury wody oraz ciśnienia. Wiedzą o tym projektanci z firmy Jura, bo od niemal stulecia oferują klientom świetne ekspresy, które mogą być użytkowane zarówno przez doświadczonych baristów, jak i po prostu miłośników dobrej kawy. Czemu więc powinniśmy wybrać produkty tej marki? Jakie dobre strony wykazuje ekspres Jura? Jak wybrać sprzęty odpowiednie do konkretnych oczekiwań i ustrzec się problemów w użytkowaniu?

Profesjonalny ekspres Jura

Jura znana jest szczególnie z uwagi na produkowane przez nią ekspresy dla zawodowych baristów. Ci często wybierają produkty firmy, bo okazują się niezawodne, zaś ich budowa umożliwia zrobienie wszystkich typów napojów – także tych których nie można przygotować bez spienienia mleka. Marka opracowała dla zawodowych klientów wiele modeli ekspresów, które należą do kilku linii – między innymi Classic, XS, W, XJ lub GIGA PROFESSIONAL, a każda z nich wyróżnia się odmiennym poborem wody oraz opcjami zaparzenia naparu.

Który ekspres Jura wybrać do kuchni?

Chociaż sporo produktów marki adresowanych jest do zawodowych użytkowników, ekspres Jura bez przeszkód będzie także wykorzystywany w kuchni. Zwłaszcza, że w jej ofercie czeka na nas wiele ekspresów, które przeznaczone są właśnie do użytku w kuchni. Najlepiej zdadzą egzamin ekspresy z linii E, C lub ENA, bo wyróżniają się prostą obsługą i wieloma opcjami umożliwiającymi zaparzenie doskonałej kawy. Dobrze również zaznaczyć, iż Jura proponuje również sprzęty, które ułatwią przygotowanie bardziej oryginalnych rodzajów tego napoju oraz konserwację ekspresów.