Kolorowe rolety okienne – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Kolorowe rolety okienne – czy sprawdzą się w Twoim domu?

Rolety okienne, ścienne oraz sufitowe wspominane są rok w rok pośród trendów na nowocześnie i modnie urządzone wnętrza. Atutem rolety okiennej jest jej uniwersalność oraz bogactwo wzorów i kolorów. Na ile to rozwiązanie zda egzamin w dowolnym wnętrzu?

Kolorowe rolety okienne – jak je dobrać do stylu mieszkania?

Dobrzy producenci oferują kilkanaście, a nawet więcej wariantów kolorystycznych różnych typów rolet okiennych. Rolety dzień i noc, mini i zebra można kupić w szerokiej palecie barw.
Wybierz odcień podobny do Twojego wnętrza lub postaw na barwę w kolorze przeciwnym do mebli, ścian oraz dodatków. Bezpieczna kolorystyka, która zawsze się sprawdzi, to szarość, beże, czerń oraz biel. Szczególnie szara barwa jest efektowna i elegancka, a jednocześnie powiększa i wspaniale rozświetla wnętrza.

Typowe wymiary rolet okiennych

Wymiary standardowych rolet okiennych mierzone są według proporcji szerokość do wysokości. Firmy wytwarzające rolety proponują rozmiary od 35 do 140 cm szerokości i od 116 do 230 cm wysokości. Tego typu rolety będą pasować do ram okiennych o typowych wymiarach.

Rolety okienne wytwarzane na wymiar

Dla osób, które pragną założenia rolet, ale posiadają okna w nietypowym rozmiarze, idealnym produktem są rolety okienne wykonywane na wymiar. Jeśli więc sprzedawane w sklepach rolety nie będą pasować wymiarami do Twoich ram okiennych, to innym rozwiązaniem jest roleta sufitowa, ścienna albo usługa darmowego zwężania rolet.