Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Kask czy toczek do jazdy konnej. Które wybrać do jazdy wyczynowej?

Szukasz kasków jeździeckich? Powinieneś odwiedzić ten adres

Jeździectwo należy do tych dyscyplin sportowych, w których ryzyko upadków jest wyjątkowo duże. A te, ze względu znaczną wysokość i prędkość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na uszkodzenia narażona jest w szczególności głowa dżokeja, która obligatoryjnie winna być właściwie chroniona. W sklepach z artykułami dla pasjonatów jeździectwa można kupić dwa rodzaje zabezpieczenia dla głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Które z nich jednak dają lepszą ochronę? Co warto wiedzieć któregoś z tych produktów?

Toczek czy kask do jazdy konnej? Co lepsze?

Zwykła, myśliwska czapka była pierwszą jeździecką osłoną głowy. Jej fason był wzorem dla powstania toczków. Dzisiejszy toczek jeździecki jest przeważnie wykonany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią między kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie gwarantuje jednak tak solidnej protekcji jak kask, dlatego polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niewielkiej prędkości. Pod tym względem zdecydowanie lepiej wypada kask jeździecki, stosowany przez wyczynowych sportowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy toczek lub kask jeździecki

Najistotniejszą kwestią przy zakupie kasków jeździeckich jest bezpieczeństwo. Kask winien dysponować odpowiednimi atestami, a także pozwalać na regulację swojego rozmiaru bądź być idealnie dopasowany do kształtu głowy dżokeja. Do kasku wskazane jest dokupić dodatki – przede wszystkim pokrowiec, który uprości jego transport i pozwoli uniknąć zabrudzenia. Kupując kask jeździecki nie powinno się też iść na kompromis. Tym samym, jeżeli w naszej miejscowości nie dostaniemy pasującego nam modelu, można kupić go w sklepie internetowym.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]