Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Jak wykorzystanie świeczników solnych może mieć pozytywny wpływ na zdrowie?

Chcesz kupić świecznik solny? Skieruj się na tę stronę.

Lampy solne już od dziesięcioleci goszczą w naszych salonach czy sypialniach. Ale czy wiesz, że pokrewne właściwości mają także świeczniki solne, w których umieszcza się świeczki typu tealight? Są one dostępne w przeróżnych kształtach i odcieniach oraz sprawdzają się świetnie zarówno w mieszkaniu, jak i salonach SPA lub beauty.

Świecznik solny – czym jest?

Świeczniki solne są wytwarzane z kawałków soli himalajskiej, wywodzącej się z obszaru Pendżab położonego w Pakistanie. Ta ponadprzeciętna sól cechuje się różowym odcieniem, jaki dodaje świecznikom subtelności oraz ciepła. Każdy świecznik jest niestereotypowy, czyli ma osobisty charakter.

Zasada działania świecznika solnego

Świeczniki solne stanowią ładny element dekoracyjny. Ich delikatne światło tworzy sympatyczną atmosferę, bardzo dobrą do relaksu czy romantycznej kolacji. Jakkolwiek czy wiesz, iż poprawiają także jakość powietrza w pomieszczeniu? Kiedy tak właściwie umieszczamy zapaloną świecę w obrębie świecznika solnego, ciepło wydzielane przez płomień powoduje uwalnianie się jonizujących minerałów zawartych w soli. To zjawisko znane jako jonizacja powietrza. Jony ujemne przyciągają cząstki zanieczyszczeń, takie jak pył, mikroorganizmy lub alergeny, pomagając w oczyszczaniu powietrza w pomieszczeniu.

Właściwości zdrowotne świeczników solnych

W jaki sposób świeczniki solne mogą pozytywnie wpływać na nasze zdrowie? Najważniejsze są ich trzy właściwości: Oczyszczanie atmosfery: jony ujemne wydzielane przez świeczniki poprawiają jakość powietrza w naszym otoczeniu. Zredukowanie stresu: subtelne światło świecznika solnego może pomóc w redukcji stresu, co wpływa pozytywnie na nasze samopoczucie mentalne. Neutralizacja elektrosmogu: co poniektórzy wskazują także, że jonizacja usuwa zanieczyszczenia emitowane poprzez urządzenia elektryczne, czyli tzw. elektrosmog. Świeczniki solne można umieścić w rozmaitych miejscach, takich jak salon, sypialnia, łazienka lub gabinet. Należałoby jednakże nie zapominać, aby korzystać z naturalnych, nietrujących świec, najlepiej mających atest PZH, przyznawany przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy.

Nasza siedziba:
Ogrody Solne
ul. Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669 997 776
E-mail: [email protected]