Do domu i nie tylko – nano impregnat

Do domu i nie tylko – nano impregnat

Impregnaty hydrofobowe to innowacyjne środki, które mają bardzo szerokie zastosowanie. Ich zadaniem jest przede wszystkim zabezpieczanie powierzchni przed rozwojem pleśni, rdzy czy działaniem czynników atmosferycznych. Jak się je stosuje i czy warto w nie inwestować? Jakie rodzaje powierzchni zabezpieczają?

Nano impregnat – nowoczesne produkty hydrofobowe

Współczesna technika przyczynia się do tego, że sprzątanie w mieszkaniu staje się zdecydowanie prostsze. Na rynku dostępne są bowiem produkty hydrofobowe, które wytwarzają na powierzchni niewidzialną powłokę – zabezpiecza ona przed rozwojem grzybów, kamienia i odpycha cząstki brudu. Produkty hydrofobowe mające w składzie cząsteczki srebra świetnie sprawdzają się w kuchni – można je stosować zarówno do szyb, szklanych elewacji, jak i innych elementów. Efektywnie zabezpieczają przed uciążliwymi osadami z kamienia, dzięki czemu nie wydajemy dużo na detergenty. W sklepach znajdziemy produkty do plastiku, a także do tekstyliów, które świetnie służą do zabezpieczania tekstyliów, namiotów, itd. Jakby tego było mało preparaty te są delikatne dla materiałów i ekologiczne.

Nano impregnat – stosuj także na piaskowiec i tynk

To oczywiście nie wszystko – zakres wykorzystania impregnatów jest o wiele szerszy. Nano impreganty zabezpieczają również elewacje przed pojawianiem się wykwitów wapiennych – można stosować je zarówno na piaskowiec, jak i tynk. Co ciekawe środki te chronią także drewno przed tłuszczem i pogodą oraz drobnoustrojami – np. promieniowaniem słonecznym czy pleśnią. Nanotechnologia dba o ekoskórę, sprawiając, że fotele i inne meble wypoczynkowe zdecydowanie dłużej pozostają piękne. Przed zastosowaniem środka należy odpowiednio przygotować impregnowany materiał oraz w razie potrzeby go odtłuścić. To sprawi, że produkt hydrofobowy zadziała skuteczniej.