Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Czapsy i sztylpy skórzane – gdzie kupić?

Nie szukaj już więcej! Tu znajdziesz czapsy skórzane

Według wielu jeźdźców najlepszymobuwiem do jazdy konnej są oficerki – buty ze skóry z długą cholewą do kolan. I chociaż rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, to nie są pozbawione wad. Najistotniejszą z nich jest cena – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Ponadto, zakładanie oraz jazda w oficerkach może być w dużym stopniu utrudnione ze uwagi na nieodzowność noszenia spodni z grubszej tkaniny, niezbyt dobrze mieszczącej się w cholewce obuwia. Tych wad nie mają na szczęście sztylpy i czapsy.

Główne cechy czapsów i sztylp

Czapsy i sztylpy to elementy zakładane na sztyblety, gwarantujące protekcję pozostałej partii nóg jeźdźca – porównuje się je do stuptutów piechura. Te pierwsze kończą się na pachwinie, zapewniając zabezpieczenie dla całej nogi, natomiast drugie – chronią wyłącznie łydkę sportowca, kończąc się na kolanie. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży głównie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są także modele wyprodukowane z tkaniny albo tworzyw sztucznych.

Jak kupować czapsy i sztylpy?

Dwa ostatnie rodzaje charakteryzuje dużo niższa cena. Są zatem polecane jeźdźcom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Warto zauważyć, że sztylpy i czapsy z tkaniny są przewiewniejsze, dzięki czemu lepiej sprawdzają się latem i wiosną. Duży wybór sztylp i czapsów wyszukamy w sklepach internetowych – modele perfekcyjnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy mieszkający w miejscowościach, w których brak odpowiednio wyposażonego sklepu jeździeckiego.

Nasza siedziba:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]