Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Co na okna zamiast żaluzji i rolet? O okiennicach shutters

Jeśli szukasz shuttersów, koniecznie wejdź na https://skyshutters.pl

Projektując wystrój domu, na ogół nie poświęca się zbyt wiele uwagi dekoracji okien. Zwykle decyzja pada na standardowe rozwiązanie, czyli zasłony i firanki, które czasem zestawiane są dodatkowo z żaluzjami. Niemniej jednak jest jeszcze jedno budujące sobie krąg zwolenników rozwiązanie – nowoczesne okiennice dekoracyjnea więc shuttersy.

Cechy charakterystyczne shuttersów

Główną cechą shuttersów (czy też w spolszczonym zapisie – szutersów) jest to, iż poziome lamele zainstalowane na tych okiennicach wewnętrznych ruszają się i można bez trudu je ułożyć pod przeróżnymi kątami, zależnie od potrzeb mieszkańców. Producenci wytwarzają je z płyt MDF, polichlorku winylu (PCV), jak również z drewna. Okiennice dekoracyjne shutters instaluje się najczęściej na oknach, niemniej jednak wspaniale sprawdzą się też na drzwiach garderoby. Shuttersy to wprawdzie dodatek na okna, który w polskich domach wykorzystuje się wciąż stosunkowo rzadko, ale większa część z nas na pewno w kinie bądź na ekranie telewizora, ponieważ te okiennice są często stosowane na terenach z ciepłym klimatem, a więc w Nowej Zelandii oraz południowych Stanach USA.

Shuttersy nadają pomieszczeniom nadzwyczaj stylowy wygląd

Shuttersy to dekoracyjne okiennice które nie tylko znakomicie wyglądają, lecz mają także pożyteczne funkcje. Dzięki nim można pasywnie kontrolować użycie padającego światła: latem hamować gromadzenie się ciepła we wnętrzach, a w zimne – zapobiegać jego utracie. Shuttersy pasują do przeróżnych stylów wnętrz i można założyć je na większości okien. Wytwarza oraz instaluje się je na zamówienie, co sprawia, iż są – nie da się ukryć – kosztowniejszym rozwiązaniem niż na przykład żaluzje. Shuttersy jednak nadają pomieszczeniom niezwykle luksusowy wygląd, przez co wpływają na podniesienie wartości nieruchomości. Trzeba też zaakcentować, iż ustawienie lameli shuttersów jest regulowane bez użycia linek, co rodzice dzieci czy posiadacze psotliwych zwierzaków, które mogłyby zaplątać się dyndające łańcuszki, uznają zapewne za sporą zaletę.

Nasza siedziba:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]