Antena naziemna – bez niej telewizor jest bezużyteczny

antena naziemna, antena DVBT

W zdecydowanej większości domostw zobaczyć można telewizor. Większość z nas nie wyobraża sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie stał się niepotrzebnym przedmiotem, należy zaopatrzyć się również w dobrej jakości antenę. Dobrym rozwiązaniem okazuje się być antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która doskonale przydaje się w różnych sytuacjach.

Antena naziemna – na jaki rodzaj należy się decydować?

Wybór anten DVB-T jest w chwili obecnej wyjątkowo duży. W sprzedaży znaleźć można anteny DIGIT i ASR – DVB-T, anteny kierunkowe VHF/DVB-T i UHF/DVB-T oraz pokojowe i siatkowe anteny DVB-T. Dzięki zastosowaniu anteny naziemnej możliwa staje się zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał o charakterze elektrycznym. Dzięki nim można odbierać naziemne sygnały telewizyjne zarówno w sieciach kablowych o charakterze zbiorowym, jak i w instalacjach antenowych indywidualnych. Znajdujące się na ten moment w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Spokojnie upora się z nim każdy, kto chociaż parę razy trzymał w dłoni przyrządy używane przy majsterkowaniu. Anteny naziemne, które dzisiaj proponują nam producenci, odznaczają się również wysoką wytrzymałością na działanie niekorzystnych czynników pogodowych. Dzięki temu pozwalają na odbiór programów telewizyjnych na świetnym poziomie przez naprawdę długi okres czasu.

Antena naziemna – co powinno się uwzględnić przy jej kupnie?

Ogromny wybór anten tego typu sprawił, że należy mocno przemyśleć wybór urządzenia, które chcemy zamontować. Trzeba pamiętać, że pod uwagę należy brać szereg czynników, rzutujących na siłę odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje dotyczące ulokowania nadajników można bez żadnego problemu wyszukać w Internecie. Znaczenie ma również moc z jaką pracuje nadajnik, a także jego kierunkowość. Uwzględnić powinno się zawsze ukształtowanie obszaru, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się w mieście czy teżna terenie otwartym.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]