Sklep z produktami dla wentylacji

Sklep z produktami dla wentylacji

Zaduch, grzyby na sufitach oraz mętne szyby – właśnie tak objawia się zepsuta wentylacja. Takie symptomy naprawdę często odnotowują mieszkańcy domów, w których ostatnio wymieniono okna – stają się teraz szczelne, a wilgoć oraz gazy nie mają którędy opuścić pomieszczenia. W jaki sposób więc zaprojektować najlepszą wentylację?

Dlaczego powinniśmy dbać o wentylację?

Jak wielu z nas doskonale wie, wentylacja ma za zadanie usunięcie z pomieszczenia starego powietrza i wprowadzenie na jego miejsce nowego. Okazuje się to bardzo istotne, gdyż w starym medium nietrudno o niebezpieczne zarazki bakterie, wirusy oraz pleśnie.

Jak obliczyć parametry wentylacji?

Fachowcy uważają, że objętość wprowadzonego w ciągu sześćdziesięciu minut powietrza powinna odpowiadać wielkości pomieszczenia. Powinniśmy także pamiętać, że wszyscy mieszkańcy zużywają wtedy blisko 30 metrów sześciennych medium.

Wentylacja – jak jest zrobiona?

Kluczowymi podzespołami wszystkich tego typu instalacji są przewody wentylacyjne, za pośrednictwem których medium dostaje się z dworu do danego mieszkania. Ważną rolę odgrywa również nawiewniki – by wentylacja odpowiednio funkcjonowała, powinniśmy zamontować je dwieście centymetrów nad ziemią, bowiem dzięki temu zimne powietrze zdąży połączyć się z medium wcześniej ogrzanym.

Wentylacja z odzyskiem ciepła

Sposobem, które daje szansę zaoszczędzić część energii z usuwanego z domu medium okazuje się rekuperator. Ile można dzięki takiemu urządzeniu odzyskać? Zależy to od jego konstrukcji oraz pogody na zewnątrz – lepsze rekuperatory mają bowiem lepsze możliwości.