Rolety rzymskie – to warto wiedzieć

Rolety rzymskie – to warto wiedzieć

Powoli odchodzimy od zwykłych zasłonek. W ich miejsce montujemy rozmaite przysłony okienne takie jak plisy lub rolety rzymskie. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego, ponieważ takie akcesoria okazują się nie tylko wygodniejsze, ale także wydajniej chronią przed słońcem. Czemu poza tym powinniśmy zdecydować się na rolety rzymskie? Jakie posiadają atuty? Co należy wiedzieć na ich temat przed zakupem?

Rolety rzymskie – materiały

Na rynku znajdziemy mnóstwo rozmaitych rolet rzymskich. Są wśród nich modele wykonane z papieru czy lnu, aż po rolety z jedwabiu. Wiele firm prowadzi oprócz tego produkcję rolet rzymskich z materiałów dostarczonych przez nabywcę – pozwala to na dopasowanie ich do aranżacji danego mieszkania. Dla osób lubiących oryginalne rozwiązania dobrym krokiem okaże się zakup rolet rzymskich zrobionych z materiałów niepalnych lub niebanalnych folii.

Rolety rzymskie – w każdym mieszkaniu się sprawdzą

Różnorodność modeli rolet rzymskich sprawia, że bez problemów znajdziemy te, które będą świetnie prezentować się tak w nowoczesnych, jak i klasycznie zaaranżowanych mieszkaniach. Kolejne modele różnią się między sobą także urządzeniami do sterowania – najczęściej mają tradycyjny sznurek, rzadziej zdarzają się natomiast rolety rzymskie wyposażone w nowoczesny zdalnie kierowany silnik na prąd. Rolety rzymskie mogą być też podszyte dodatkową warstwą tkaniny, co jeszcze lepiej zabezpiecza mieszkanie przed światłem.