Regulowanie i konserwacja okien

Regulowanie i konserwacja okien

Na serwismeteo.pl zamówisz regulację okien Warszawa

Okna nie są niezniszczalne – chcąc, by działały wiele lat, potrzebna będzie ich regularna regulacja. Warto zdać sobie sprawę, że zaniedbane okna szybciej się psują, a ich naprawa pochłonie wydatki o wiele większe, niż konserwacja. Czy okna PCV można zatem regulować samemu, czy bezpieczniej powierzyć to fachowcom? Ile wydamy na taką pomoc? Jak często musi być przeprowadzana regulacja okien?

Nie zapominajmy o regulacji okien

Zaniedbane okna szybko tracą szczelność, czego efektem jest zwiększenie się poziomu wody w pomieszczeniu oraz przeciągi. Regulacja okien niezbędna jest także, kiedy zależy nam na ich lekkim zamykaniu i efektownym wyglądzie.

Podstawowa regulacja okien

Raz na pół roku okna powinniśmy dokładnie nasmarować. Nie musimy prosić o usługi specjalistów – wystarczy nasmarować zawiasy wykorzystując w tym celi wazelinę techniczną lub inny preparat o zbliżonym działaniu. Robiąc tak, unikniemy korozji oraz dziwnych odgłosów.

Regulacja okien – czy przeprowadzić ją samemu?

Regulacja okien wymaga fachowych narzędzi i dużego doświadczenia – z uwagi na to nie każdy z nas sobie z nią poradzi. Samodzielna regulacja może skutkować zepsuciem okna – warto zatem powierzyć ją fachowcom.

Ceny regulacji okien

Konserwacja pojedynczego okna to koszt rzędu czterdziestu PLN, jednak w większości firm na każde następne okno wydamy już piętnaście lat. To jednak wydatek, który powinniśmy ponieść jedynie raz w roku, więc nie powinien być dużym kłopotem.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]