Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Montaż podłóg drewnianych – o czym trzeba pamiętać?

Dowiedz się więcej o panelach drewnianych na https://www.balticwood.pl

Panele podłogowe wyglądem niewiele różnią się od podłogi z drewna, a wydasz na nie dużo mniej. Niskie ceny to nie jedyna z dobrych stron paneli podłogowych – ich ułożenie zajmuje dosłownie parę godzin, a wszyscy uporamy się z tym zadaniem bez pomocy profesjonalistów. Przygotowaliśmy dla ciebie poradnik, z którego dowiesz się, jak układać panele podłogowe.

Przygotuj grunt pod panele podłogowe

Panele podłogowe nie lubią wody – dopuszczalna wilgotność wylewki wynosi 3%. Nie możesz zapominać także o odpowiedniej izolacji – najlepiej nada się do tego folia paroizolacyjna o gramaturze minimum jednej piątej milimetra i wełna kamienna. Pod żadnym pozorem nie układaj paneli kupionych kilka godzin temu – powinieneś poczekać czterdzieści osiem godzin, aż dobrze wyschną. Wszystko gotowe?

Montaż paneli podłogowych

Na początek najważniejsza wskazówka – panele podłogowe najlepiej układać zaczynając od rogu pomieszczenia. Zaraz po wyjęciu ich z paczki, dokładnie obejrzyj je i znajdź ewentualne uszkodzenia, bowiem później trudniej będzie je zwrócić. Zadbaj też o temperaturę podłoża – dopuszczalna wartość to 15 stopni Celsjusza. Pamiętaj, by układać je prostopadle względem okna, a w wąskich pokojach – w ten sposób, by dłuższa krawędź była równoległa do dłuższej fasady. Ze spięciem paneli, dzięki nieskomplikowanemu systemowi montażowemu, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.

Zachowaj odstępy przy ścianach

Wyprodukowane z materiałów drewnopochodnych, panele podłogowe reagują na skoki ciepła w pomieszczeniu. Pamiętaj zatem o szczelinach dylatacyjnych o rozmiarze minimum jednego centymetra – będą mniej zauważalne, kiedy położysz też listwy podłogowe.

Nasza siedziba:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]