Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Zabiegi na włosy w gabinecie trychologicznym

Kiedy dostrzegamy nagłe oznaki wypadania włosów, przeważnie odwiedzamy gabinet trychologiczny. Osłabienie włosów to problem, który tak naprawdę dotyka nie tylko mężczyzn, ale również nierzadko pań.

Jak przebiega badanie schorzeń włosów w gabinecie trychologicznym?

Trycholog ma możliwość, dysponując działaniem profesjonalnych sprzętów medycznych, zaopatrzonych w mikroskopijne soczewki, obejrzeć stan skóry głowy, mieszków włosowych, budowę włosów. Aby idealnie wyselekcjonować rodzaj terapii, trycholog musi wstępnie skrupulatnie ocenić, co jest podłożem wypadania włosów. Niestety ciężko przezwyciężyć czynniki dziedziczne, które są najczęstszym impulsem wywołującym osłabienie włosów. Inne istotne powody to stres, niepoprawna pielęgnacja, zmęczenie włosów częstymi zabiegami prostującymi. Zły wpływ ma również używanie odżywek z mocno oddziałującymi detergentami.

Jakie zabiegi przeprowadza się w gabinecie trychologicznym?

Wizyta w gabinecie trychologicznym może okazać się remedium na nasze dolegliwości z włosami. Pracujący tam lekarze mogą zaproponować osobom łysiejącym liczne sposoby na zagęszczenie owłosienia. Są to terapie całkowicie nieagresywne, które przynoszą fenomenalne rezultaty. Mezoterapia igłowa jest rekomendowana przez klientki i jednocześnie niezwykle skuteczna. Kuracja gwarantuje spektakularne skutki, nie tylko gdy mamy do czynienia z genetycznym osłabieniem włosów, ale także tym zdeterminowanym niewłaściwą pielęgnacją. Polega na wstrzyknięciu w macierz włosową pełnowartościowych składników oraz mikroelementów, które stymulują cebulki do intensywnej produkcji kolejnych włosów. Należy przyjąć serię takich zabiegów, bo tylko częste wstrzykiwanie skórze aktywnych substancji daje stałe wyniki. Włosy wyraźnie się wzmacniają, są gęste i lśniące już po 5-6 mezoterapiach. Trycholog zatem z pewnością pomoże uzyskać spektakularną fryzurę – jeśli chcemy cieszyć się zdrową czupryną.