Szukasz hipoalergicznego mydła? Wypróbuj mydło Aleppo

Szukasz hipoalergicznego mydła? Wypróbuj mydło Aleppo

Chorzy ze schorzeniami skórnymi nie powinni stosować zwykłego mydła. Zawarte w nim substancje – w szczególności aromaty – mogą powodować dodatkowe podrażnienia. Z tego powodu tak często wybierają oni mydła antyalergiczne, niezawierające żadnych domieszek. Nie powodują one problemów, lecz nie przynoszą ulgi w ich schorzeniach. Takie właściwości wykazuje zaś mydło Aleppo. Jest ono produkowane tylko z dostępnych w przyrodzie składników, a oprócz tego korzystnie wpływa na kondycję skóry. Kiedy warto je wybrać? Z czego konkretnie jest produkowane?

Sekret skuteczności mydła Aleppo

Mydło Aleppo wytwarzane jest na Biskim Wschodzie i wykorzystuje się w tym celu, jak przed momentem wspomnieliśmy, wyłącznie niesyntetyczne składniki. Najważniejszy jest olej z oliwek, który mieszany jest z otrzymywanym z soli morskiej ługiem sodowym, dzięki któremu mydło uzyskuje pienistość, a później z olejem wawrzyńcowym. Ten preparat ma działanie antybakteryjne, a jednocześnie nie wywołuje podrażnień. Mydło Aleppo można stosować nie tylko do mycia – zda egzamin też podczas depilacji czy jako szampon do włosów.

Mydło Aleppo – jak znaleźć najlepsze?

Mydło Aleppo dostępne jest przede wszystkim w lepszych drogeriach. Nierzadko niestety jego kupno okazuje się poważnym problemem – zwłaszcza, że na sklepowych półkach sprzedawane są również produkty z syntetycznymi domieszkami, które nie są polecane dla osób z alergiami. Najlepiej zatem nabyć mydło Aleppo w internecie. Ustrzeżemy się w ten sposób męczących wędrówek po mieście, a zarazem zyskamy gwarancjętego, że kupimy produkty wysokiej klasy.