Psychologiczna terapia par

Psychologiczna terapia par

Zasięgnij porady specjalisty w dziedzinie terapii par UK

Kryzysy zdarzają się we wszystkich związkach. Część z nich nie stanowi zagrożenia, a po dojściu do tego, co jest źródłem kłótni, partnerzy sami rozwiązują trudności. Zdarza się niestety, iż powody są naprawdę problematyczne – między innymi niewierność jednego z partnerów, kłamstwa czy problemy łóżkowe. W podobnych sytuacjach zażegnanie kryzysu samodzielnie potrafi być nieosiągalne. Kiedyś najczęściej owocowało to zakończeniem związku, ale dziś dostępne są metody, dzięki którym można zażegnać nawet największy kryzys. Kiedy zatem terapia par okaże się rzeczywiście potrzebna? Jak wygląda? Jak przygotować się do niej, aby przyniosła spodziewane skutki?

Kiedy wybrać terapię par?

Związki w kryzysie zazwyczaj udają się po pomoc wówczas, kiedy nie są w stanie zrozumieć zachowania drugiej strony. Często osobno spędzają wolne chwile z partnerem, miast tego wychodzą między innymi ze znajomymi . Partnerzy podejmujący terapię par nierzadko skarżą się, iż brakuje tematów do rozmów, a ich zainteresowania różnią się od zainteresowań drugiej strony. Terapia par bywa też polecana wtedy, gdy któryś z partnerów dopuścił się zdrady małżeńskiej – w podobnych przypadkach jest ona niestety najbardziej problematyczna. Powodem sporych zgrzytów w kontaktach między małżonkami okazują się także nierozwiązane problemy seksualne, bo pary zazwyczaj nie potrafią rozmawiać na ten temat bez zażenowania.

Przebieg terapii par

Celem terapii par jest odszukanie źródeł problemów w małżeństwie i ich zlikwidowanie. Z tego powodu najistotniejszymi częściami terapii są rozmowy między małżonkami – nie mogą to być jednak kłótnie w obecności terapeuty, a rzeczowe badanie, które pozwala na znalezienie powodów kryzysu. Terapia par zwykle obejmuje również mediację, gdyż ta umożliwia pokonanie wielu spięć. Należy wspomnieć również o tym, iż terapia par spodziewane skutki daje wyłącznie wtedy, kiedy porozumienia chcą obie strony – dlatego istotnym elementem okazują się ćwiczenia nad polepszeniem komunikacji.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339