Przy problemach z żyłami chirurg naczyniowy

Przy problemach z żyłami chirurg naczyniowy

Chirurdzy muszą posiadać duże doświadczenie, szczególnie jeśli zabiegi skupiają się w obrębie tętnic. Sprawdźmy więc czym zajmuje się chirurg naczyniowy i na co należy zwrócić uwagę poszukując doświadczonego specjalisty.

Chirurg naczyniowy wyleczy stopę cukrzycową

Dzisiejsza chirurgia idzie do przodu i gwarantuje wyleczenie nawet niezwykle trudnych chorób. Operacjami najczęściej wykonywanymi przez chirurga naczyniowego są te dotyczące choroby zakrzepowej, przepukliny i niewydolności kończyn górnych, czyli związanych z udrażnianiem naczyń krwionośnych. Choroby tego typu pojawiają się wraz z upływem czasu oraz u osób zaniedbujących własne zdrowie. Dym papierosowy, pochłanianie dużej ilości cukru, brak ruchu – to najgorsi wrogowie naszych tętnic.

Chirurg naczyniowy – znajdź doświadczonego fachowca

Pacjenci chorujący na chorobę zakrzepową zazwyczaj kwalifikują się do operacji przeprowadzanych przy użyciu skomplikowanych metod. Najpopularniejsze operacje to embolizacja i termoablacja. Embolizację, czyli lecznicze zamknięcie średnicy naczynia stosuje się przy krwawieniu narządów. Natomiast przy likwidowaniu widocznych naczyń krwionośnych bardzo pomocny jest też laser. Chirurgia naczyniowa opiera się na bezpiecznych technikach, ale zawsze weryfikujmy przede wszystkim specjalizację chirurga, który będzie wykonywał wszystkie czynności. Sugerujmy się także zdaniem innych pacjentów. Najbardziej prestiżowe placówki zatrudniające chirurgów naczyniowych to Kraków, Białystok i Wrocław.