Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Nie zastąpi porady lekarskiej, ale dostarcza cennych informacji – portal zdrowia

Szukasz bloga o zdrowiu? Zajrzyj tu.

W sieci da się niezwykle prosto znaleźć informacje na każdy temat. Internauci upodobali sobie zwłaszcza szukanie porad w wyszukiwarce Google odnośnie kwestii medycznych, często wręcz poprzedzając decyzję o konsultacji z lekarzem dniami myszkowania w sieci w celu samodzielnego odszukania rozwiązania problemu. Ale czy to dobry model stosowania informacji publikowanych na portalach o zdrowym stylu życia?

Strona o zdrowym stylu życia jako znakomite źródło pomocnej wiedzy

W ogromie treści o zdrowiu, zabiegach estetycznych i żywieniu dostępnych w sieci znajdzie się sporo solidnych artykułów opracowanych zarówno przez lekarzy-specjalistów, jak i przez osoby zafascynowanych daną tematyką i od lat działających w zawodach związanych z medycyną. Niemniej jednak korzystanie z porad dostępnych na portalach o zdrowiu czy urodzie nie powinno (a zasadniczo nie może!) polegać na uznaniu ich jako alternatywy dla kontaktu ze specjalistą. Blog o zdrowiu i urodzie, jeśli zapewnia wiarygodnych informacje, może jednakowoż stać się użytecznym źródłem pomocniczej wiedzy, która przygotuje internautę do sprawnej nawigacji po świecie usług medycznych. Poznanie w sieci drobiazgowego opisu zabiegu objaśnionego niemedycznym językiem pomoże oswoić pacjenta z procedurą zaplanowanej operacji i zmniejszyć stres z nią związany. Natomiast wpis z przedstawieniem symptomów sygnalizujących jakąś z chorób, którą czytelnik u siebie dostrzega, może ułatwić mu późniejsza rozmowę ze specjalistą.

Warto subskrybować portale wiedzy o zdrowiu, ponieważ poza informacjami o najpopularniejszych chorobach, które mogą nas dotknąć, często znajdziemy tam wiele artykułów podpowiadających jak w prosty sposób wprowadzić drobne zmiany do swojego stylu życia, aby uczynić go zdrowszym i mniej obciążającym organizm. Popularne są serwisy przybliżające wartości odżywcze poszczególnych produktów żywnościowych czy prezentujące różne zestawy prostych ćwiczeń. Należy jednak pamiętać, że jeśli potrzebujemy specjalistycznej diety z powodu nadwagi lub choroby wykluczającej pewne artykuły żywieniowe, powinniśmy się zgłosić do specjalisty a nie układać jadłospis na podstawie informacji znalezionych w internecie. Podobnie z ćwiczeniami – jeśli odczuwamy chroniczny ból, to lekarz powinien znaleźć jego przyczynę i zasugerować odpowiednie ćwiczenia na jego złagodzenie lub skierować do rehabilitanta.

Portal o zdrowiu Revelare.pl