Nie wstydź się leczenia otyłości

Nie wstydź się leczenia otyłości

Otyłość znajduje się w ścisłej czołówce najistotniejszych kłopotów XXI wieku. Smutnym faktem jest to, że w chwili obecnej jest dużo więcej ludzi z otyłością niż niedożywionych. Jako iż dodatkowe kilogramy niechybnie powodują kłopoty powiązane z zachowaniem sprawności fizycznej, ciśnieniem, nerkami i innymi układami, krokiem niezbędnym jest podjęcie leczenia.

Jakie sposoby stosuje się w leczeniu otyłość?

Indywidualnie dopasowana dieta to konieczny element zmagań ze nadprogramowym balastem. Dostarcza ona należytą ilość energii, wspomagając równocześnie metabolizm, co kończy się obniżeniem wagi ciała. Dodatkowo wspomagająco wykorzystywane są specjalne leki odchudzające. Jeśli stan pacjenta na to pozwala, zaleca się także uprawianie sportu. W skrajnych przypadkach przeprowadza się interwencję chirurgiczną, polegającą na zmniejszeniu objętości żołądka.

Gdzie szukać porady w leczeniu otyłości?

W większych aglomeracjach, takich jak np. Kraków, Katowice czy Łódź, jest wielu doświadczonych profesjonalistów w dziedzinie zwalczania otyłości. Żeby uzyskać ich pomoc, wystarczy umówić się na konsultacje. Sumienny dietetyk zapewni nie tylko opiekę medyczną nad procesem odchudzania, lecz również posłuży silnym wsparciem psychologicznym dla chorego. Tylko indywidualnie dopasowane leczenie gwarantuje powrót do akceptowalnej masy ciała i zdrowia.