Nauka pływania dla niemowląt – czy warto się na nią zdecydować?

Nauka pływania dla niemowląt – czy warto się na nią zdecydować?

Rodzice chcą dla swojej pociechy wszystkiego co najlepsze, dlatego warto zacząć wspomaganie rozwoju niemowlęcia od pierwszych miesięcy jego życia. Rewelacyjnie do tego celu nadaje się pływanie. Z tej przyczyny nauka pływania dla dzieci staje się coraz bardziej popularna. Jednak czy daje to jakiekolwiek korzyści? Od kiedy można z dzieckiem zacząć uczęszczać? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Nauka pływania dla niemowląt – jakie korzyści przynosi pociechom?

Naukę pływania dla niemowląt, której oferty znajdziemy bez problemów w znacznej części wielkich miast takich, jak Kraków, Warszawa czy Poznań, można rozpocząć się już w 3-cim miesiącu życia pociechy. Warunkiem jest jednak wcześniejsze zasięgnięcie porady pediatry, który musi potwierdzić, że w przypadku naszego dziecka nie występują ewentualne przeciwwskazania. Nauka pływania stanowi nie tylko doskonałą zabawę dla niemowlaka, ale również wspiera jego właściwy rozwój. Zajęcia na basenie wzmacniają układ krążenia i układ oddechowy, stymulują również rozbudowę układu mięśniowego oraz uczą maluchy świadomości swojego ciała. Skutecznie odciążają także układ kostno-stawowy, co w późniejszym czasie ma dużą wagę przy nauce raczkowania i chodzenia. Dodatkowo pływanie rozwija spostrzegawczość oraz celowość ruchów, ponieważ w trakcie ćwiczeń animowane są najróżniejsze gry, które mają pozytywny wpływ na koordynację oko-ręka. Może to być chociażby łapanie piłki , która unosi się na powierzchni wody. Zajęcia odbywające się w grupie równolatków korzystnie oddziałują na rozwój społeczny i emocjonalny malucha. Z kolei aktywna zabawa z rodzicami daje poczucie bezpieczeństwa, buduje zaufanie oraz umacnia więź emocjonalną.

Nauka pływania dla niemowląt – znaczenie ma doświadczony instruktor

Nauka pływania dla niemowląt będzie na pewno efektywna i bezpieczne tylko wtedy, kiedy będzie prowadzona pod okiem wykwalifikowanych instruktorów. Niezbędne jest posiadanie przez nich stosownych certyfikatów pozwalających na prowadzenie warsztatów ruchowych z dziećmi.