Więcej szczegółów o aparacie do masażu uciskowego.
Drenaż limfatyczny to forma masażu, której celem jest poprawa krążenia chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracowano w Danii prawie wiek temu – to zestaw różnych chwytów terapeutycznych, między innymi ruchów pompujących oraz obrotowych, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta dostosowuje za każdym razem do kondycji zdrowotnej pacjenta, a także miejsca masażu.
Aparat do masażu limfatycznego – na obrzęki kończyn rozmaitego typu
W ostatniej dekadzie fizjoterapeuci każdego dnia stosują urządzenia do presoterapii symulujące masaż manualny. Taki sprzęt to specjalne mankiety z komorami, które nakłada się na obrzękłe kończyny górne i dolne. Poprzez napełnienie powietrzem kolejnych przegród mankiet uciska kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Istnieje dużo wskazań do wypróbowania masażu limfatycznego. To w głównej mierze obrzęki oraz zastoje limfatyczne, zwyrodnienia stawów, a także obrzęki pooperacyjne (np. po operacji mastektomii lub tarczycy) obrzęki bądź będące wynikiem urazów. Wykorzystuje się go dodatkowo w medycynie estetycznej – wspomagająco podczas procesu odchudzania czy jako wsparcie w niwelowaniu cellulitu. Presoterapia stała się także niezwykle popularna w świecie profesjonalnego sportu, głównie jako etap regeneracji po podwyższonym wysiłku.
Mobilny sprzęt do masażu limfatycznego w domu
Sporo opcji użycia urządzeń do masażu limfatycznego przyczyniło się mocno do rozwoju tego sprzętu. Obecnie osoby cyklicznie stosujące tę metodę masażu mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za sprawą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 i Move4 marki CarePump. Aparaty do masażu uciskowego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry podobne do sprzętu używanego na co dzień w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer w nazwie modelu oznacza ilość komór znajdujących się w mankietach – im więcej przedziałów, tym efektywniejszy jest zabieg masażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, w związku z tym bez trudu można zabrać je na wyjazd, np. na turniej sportowy.
Co ważne, poddanie się zabiegowi masażu uciskowego powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie decydować o tym na własną rękę, bo występują przeciwwskazania, które wykluczają możliwość takiego masażu (to np. zakrzepica bądź nowotwór, które trzeba wcześniej wykluczyć.
CarePump
Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail:
[email protected]