Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe – dziś to nie boli

Leczenie kanałowe dla większości nas nie jest miłym tematem. Obecnie natomiast, stosując innowacyjne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze mogą zagwarantować nam, iż zabiegi będą w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest potrzebne zawsze, jeśli rozwinie się zapalenie miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na wykorzystaniu supercienkich narzędzi, przez co stomatolog jest w stanie dostać się do najgłębiej zlokalizowanych partii uzębienia. Dobrze jednak wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, często naprawdę zaawansowanych technologicznie sprzętów. Których?

Jakimi narzędziami wykonuje się leczenie kanałowe?

Obok narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym bardzo ważne są mikroskopy operacyjne, bo obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami dentysty, ograniczając prawie całkowicie ryzyko różnego typu błędów. W leczeniu kanałowym kluczowe jest także mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie sporej dokładności ułatwiają specjalistyczne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy stosują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na automatyczne opracowanie kanałów, a przez to znaczne przyspieszenie wizyty i polepszenie komfortu leczonego.

Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?

Rozpoczynając leczenie kanałowe powinniśmy pamiętać, że nie zawsze jest ono refundowane przez NFZ. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest pacjentom niepełnoletnim. Pozostali nie muszą płacić za leczenie kanałowe zębów przednich – siekaczy i kłów. Leczenie kanałowe zębów tylnych będzie zaś w pełni płatne. Jeśli jest ono potrzebne, powinniśmy wybrać się do dentysty posługującego się odpowiednimi akcesoriami oraz zawczasu sprawdzić, co o jego usługach dotychczasowi pacjenci mówią w internecie.