Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Korekcja wad wzroku – nie tylko okulary

Na voigtklinikaoka.pl odnajdziesz więcej informacji o korekcji wzroku Kraków.

Dobry wzrok zapewnia pełny komfort życia. W klinice okulistycznej można wyeliminować problematyczne i często groźne dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien poddać się operacji wzroku?

Korekcja wzroku – zabieg bezpieczny oraz mało inwazyjny

Jeszcze dekadę temu korekta wzroku sprowadzała się do dobierania okularów bądź soczewek kontaktowych. Od kilkunastu lat dostępne są jednakże nowoczesne techniki korekcji umożliwiające leczenie jaskry, astygmatyzmu, nadwzroczności, a także szeregu innych chorób. Niezwykle popularna stała się laserowa operacja wzroku, która znamionuje się wysoką efektywnością. Laserowa korekta wzroku jest zabiegiem bezpiecznym i mało inwazyjnym, a pacjent szybko powraca do zwyczajnego trybu życia. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w centrum oka, w której zatrudniony jest wykwalifikowany personel, specjalizujący się w innowacyjnych metodach leczenia. Doświadczony optometrysta pomoże postawić diagnozę, dobrać najlepszą metodę leczenia oraz wyeliminować wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej korzystają z nowoczesnego ekwipunku diagnostycznego, dzięki czemu są w stanie rozpoznać nawet rzadkie dolegliwości oczu.

Klinika okulistyczna – nie tylko korekcja wad wzroku

Kliniki okulistyczne podejmują się również leczeniem innych schorzeń, takich jak np. stożek rogówki. Nowoczesne metody jego leczenia polegają m.in. na modelowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided czy wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych. Ponadto okuliści przeprowadzają pomiar ciśnienia oka, które jest testem przydatnym w wykrywaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej i innych uciążliwych chorób. W klinice okulistycznej opracowuje się też mapy rogówki – jest to wymagane przed zabiegami laserowymi, przykładowo operacją zaćmy. Korekta wzroku to oczywiście nie wszystko – lekarze okuliści zajmują się również innymi kwestiami, jak np. usuwaniem kaszaków oraz ciała obcego z gałki ocznej.

Nasza siedziba:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]