Leczenie kanałowe, mimo że w wielu czytelników powoduje lęk, w rzeczywiści jest dziś leczeniem niepowodującym dyskomfortu. Jest to rezultatem wykorzystania innowacyjnych leków znieczulających, które sprawiają, iż pacjent nie odczuwa dyskomfortu nawet w czasie leczenia rozległych uszkodzeń. Po opróżnieniu kanałów zęba oraz ich zdezynfekowaniu, ząb zostaje wypełniony – dla wielu pacjentów oznacza to ostatni etap terapii. Bywa niestety, że po pewnym czasie ząb ponownie się psuje – jedynym rozwiązaniem w takich sytuacjach będzie ponowne leczenie kanałowe pod mikroskopem. Czemu jego wykorzystanie będzie wtedy zalecane? Jak znaleźć stomatologa do wykonania tej terapii?
Jak przygotować się do leczenia kanałowego pod mikroskopem?
W przypadku ponownego leczenia kanałowego niezbędne jest zwykle zastosowanie mikroskopu. Rozwiązanie to jest także niezbędne, jeśli kanały zęba okazują się zakrzywione albo jego budowa jest specyficzna z odmiennych przyczyn. Co ważne, leczenie kanałowe pod mikroskopem nie różni się od tradycyjnego leczenia – jest dziś całkowicie bezbolesne, zaś specjalny mikroskop wisi nad głową pacjenta, nie powodując dodatkowego bólu. Ceny leczenia kanałowego pod mikroskopem uzależnione są od stopnia uszkodzeń i lokalizacji zęba.
Kto wykona leczenie kanałowe pod mikroskopem?
Leczenie kanałowe pod mikroskopem da spodziewane rezultaty i będzie bezbolesne wyłącznie wówczas, jeśli znajdziemy właściwego dentystę. Najważniejsze są jego kwalifikacje i staż, o których wiele mówią między innymi otrzymane certyfikaty. Dobrze również dowiedzieć się, co o danym stomatologu myślą wcześniejsi klienci – ich komentarze bez problemu wyszukamy w sieci. Przy wyborze lekarza wykonującego leczenie kanałowe pod mikroskopem nie powinniśmy natomiast kierować się ceną – wszak chodzi o nasze zdrowie.