Kiedy terapia małżeńska jest dobrym rozwiązaniem?

terapia par UK,  terapia małżeńska UK

Każda para może napotkać przeróżne problemy. Na szczęście teraz można się z nimi uporać wyjątkowo sprawnie. Idealnym rozwiązaniem jest terapia małżeńska przeprowadzana przez doświadczonego i wykwalifikowanego terapeutę.

Terapia małżeńska – w jakich sytuacjach pomaga?

Do terapeuty udają się pary borykające się z rozmaitymi kłopotami. Fachowiec pomaga pokonać kryzysy mające związek ze zdradą jednego z małżonków, a także udzieli pomocy w przypadku nałogów, jednak w takich sytuacjach nierzadko niezbędne będzie również specjalistyczne leczenie osoby. Psycholog wspomoże w okresie choroby partnerów czy członków ich rodzin. Jest nieoceniony w momencie, gdy pomiędzy mężem i żoną rodzą się konflikty, których nie umieją rozwiązać sami. Wzięcie udziału w terapii małżeńskiej pomaga również przezwyciężyć trudności i scementować partnerstwo. Lepsza staje się zdolność porozumiewania się między mężem i żoną – dzięku temu ich małżeństwo ewoluuje, a nie stoi w miejscu. Psychoterapeuta pomaga odkryć małżonkom jakie mają oczekiwania oraz potrzeby. Zwraca on uwagę na to, że związek to nie tylko branie, ale także oferowanie czegoś od siebie. Dzięki terapeucie możliwe jest zidentyfikowanie przyczyn leżących u podłoża małżeńskich problemów. Pary, które odbyły terapię małżeńską posiadają wiedzę potrzebną do tego, aby skutecznie radzić sobie z kłopotami w następnych latach.

Terapia małżeńska – co wówczas, gdy mieszkamy w Wielkiej Brytanii?

Emigracja z Polski, która trafiła do Wielkiej Brytanii spowodowała, że aktualnie bez większych problemów wyszukamy polskiego psychologa również na brytyjskiej ziemi. Porozumiewanie się w języku polskim ułatwia pracę nad problemem i podnosi komfort pary, która postanowiła postawić na pomoc specjalisty. Również na emigracji można powalczyć o własny związek, który nierzadko właśnie po opuszczeniu kraju zaczyna borykać się z rozmaitymi trudnościami. Należy pamiętać, że terapia to nie coś, czego powinniśmy się wstydzić, a z jej pomocą związek jest w stanie wejść na całkiem nowe tory. Rozejście się to zawsze ostateczność.

Nasza siedziba:
Prywatny Gabinet Psychoterapii Systemowej
101 Lockhurst Lane (budynek Citybase)
CV6 5SF Coventry

Mob.: 074 694 36 339