Kiedy stosować maskę do biegania

Kiedy stosować maskę do biegania

Bieganie wciąż zyskuje nowych zwolenników. To oczywiście informacja ze wszelkich stron dobra, gdyż bieganie, podobnie jak wiele pozostałych aktywności, dobrze wpływa na nasze zdrowie oraz minimalizuje niebezpieczeństwo rozwoju rozmaitych schorzeń. Niestety dotyczy to jedynie obszarów z niezanieczyszczonym powietrzem. Tam, gdzie powietrze jest zapylone, wszelkie sporty na świeżym powietrzu mogą przyczynić się do powstawania poważnych schorzeń. Powinniśmy o tym wiedzieć zwłaszcza, iż południe naszego kraju jest zaliczane do najbardziej zapylonych terenów na Starym Kontynencie. Nie oznacza to rzecz jasna, iż przebywając tam musimy zrezygnować z biegania. Wystarczy tylko kupić specjalną maskę do biegania.

Budowa maski do biegania

Antysmogowe maski do biegania są inne od tych, modeli stworzone są dla palaczy CO oraz hutników. W czasie biegania musimy wszak zadbać o wygodę oraz stosować wyłącznie te maski, które zapewnią nam pewne mocowanie. Tak jak wspomniane wersje, maska dla biegaczy jest wyposażona w filtr węglowy, a ten zatrzymuje spaliny z powietrza. Ze względu na fakt, że zostają one w środku filtra, niezbędne są jego regularne zmiany. Najtańsze przeciwsmogowe maski do biegania nie mają wymiennych filtrów, więc po ich zużyciu należy kupić nowy model. Jeżeli z kolei wybierzemy nieco bardziej kosztowną maskę, po zużyciu filtra możemy zwyczajnie umieścić nowy.

Maska do biegania – co jest ważne?

Jak przed momentem nadmieniliśmy, najważniejszym atutem maski do biegania będzie jej komfort – zanim kupimy dany model, dobrze zatem sprawdzić, czy okaże się on dostosowany do rozmiaru naszej głowy. Jeżeli chcemy kupić maskę do długiego używania, słusznie postąpimy stawiając na egzemplarze z wymiennymi wkładami. Nie zapominajmy także o wyglądzie maski – przecież stały się już one ważną częścią stroju, więc podobnie jak inne, muszą odpowiednio się prezentować.