Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe – wytrzymałe i bezpieczne dla zdrowia

Implanty zębowe to najlepszy sposób na zastąpienie utraconego korzenia. To znakomite rozwiązanie dla osób, które straciły jeden lub kilka zębów i nie potrzebują pełnej protezy. Aczkolwiek implanty zębów jednakowo dobrze sprawdzają się też w wypadku dużych ubytków, a nawet bezzębia. Są one znacznie bardziej komfortowe od protez, a jeżeli stosownie się o nie zatroszczymy, bez większych problemów możemy cieszyć się nimi przez kilkanaście lat. Tak wysoka wytrzymałość implantów zębowych to w ogromnej mierze zasługa surowców, które wykorzystuje się do ich produkcji. Z jakich materiałów robi się nowoczesne implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe – wytwarzane z tytanu

Na wstępie należy nadmienić, iż implant zęba to tylko ta część, która jest wszczepiona w dziąsło, zastępując korzeń zęba. Element widoczny to korona. Same implanty produkowane są wyłącznie z tytanu – metalu, który charakteryzuje się ogromną trwałością. Jego ogromną zaletą jest również to, iż nie koroduje ani wchodzi w reakcje z żadną substancją – jego stosowanie jest zatem całkowicie bezpieczne dla zdrowia. Przy poprawnie przeprowadzonym zabiegu i przestrzeganiu higieny, wytrzyma wiele lat.

Z jakich materiałów wytwarza się korony implantów stomatologicznych?

Wachlarz tworzyw, z których wykonuje się korony jest szerszy. Najlepszym rozwiązaniem są implanty zębowe z koroną z porcelany, do złudzenia przypominającą naturalny ząb, a oprócz tego nie powodującą reakcji alergicznych. Implantologia oferuje także tańsze korony metalowe z porcelanową powłoką, która podnosi ich walory wizualne i ponadto zapobiega alergiom. Ostateczna budżetowa alternatywa, z propozycją której może wystąpić implantolog, to korony metalowe. Ze względu na niezbyt atrakcyjny wygląd, są one zakładane przede wszystkim w miejsce zębów tylnych.