Implanty zębów alternatywą dla protez

Implanty zębów alternatywą dla protez

Dawniej osoby, które z różnych powodów ”zgubiły” zęby, skazane były na to, by korzystać z sztucznych szczęk. Nie było to jednak dobre wyjście, bo protezy potrzebują pracochłonnej opieki, zaś ich noszenie nie jest zbyt komfortowe. Z tego powodu tak dużym zainteresowaniem cieszą się implanty, które okazują się dużo bardziej komfortowe, ale też posiadają sporo innych zalet. Implantologia wszak pozwala na wypracowanie widocznych długo efektów, zmniejszając do zera ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak wygląda operacja wszczepienia implantów zębowych, które typy są wykorzystywane przez stomatologów implantologów oraz jak wyszukać lekarza, który wykona dla nas implanty zębów.

Implantologia – jak wygląda zabieg?

Współcześnie implantologia stosuje dwa typy implantów – najczęściej wykonywane o wielkości 10 mm oraz nieco krótsze, a więc 6 mm. Implant zrobiony z odpowiedniego rodzaju tytanu jest umieszczany w przyzębiu chorego, a układ immunologiczny pacjenta nie rozpoznaje go jako ciała obcego. Nowoczesna technologia zaś umożliwia znaczące skrócenie okresu dochodzenia do siebie – pacjent nie notuje żadnych bólów nawet po trzech miesiącach. Do tego czasu musi stosować zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – wystrzegać się tytoniu, napojów zawierających alkohol oraz bardzo ciepłych dań. Ważne będzie również wykorzystywanie odpowiednich płukanek, które likwidują dyskomfort i opuchliznę.

Implantologia – któremu dentyście zaufać?

Implantologia ma spory wpływ na wygodę życia pacjentów – z tego powodu tak ważne jest to, by wybrać właściwego specjalistę. Jak więc ustrzec się niemiłych niespodzianek oraz trudności zdrowotnych? Słusznie zrobimy zlecając wszczepienie implantów zębowych dentyście ze sporym doświadczeniem i korzystnymi opiniami poprzednich pacjentów. Jak je wyszukać? Przede wszystkim w sieci. Po wpisaniu w Google lokalizacji gabinetu stomatologicznego na pewno znajdziemy istotne wskazówki.