Dożylne wlewy witaminy C – podstawowe informacje

Dożylne wlewy witaminy C – podstawowe informacje

Witamina C to niezwykle cenny składnik, który zwalcza infekcje i wspiera układ immunologiczny. Polecany jest szczególnie w okresach jesienno-zimowym. Od połowy XX wieku witaminę C używa się w dodatkowy sposób – przy bardzo ostrych chorobach. Zobaczmy w takim razie na czym polegają dożylne wlewy witaminy C i kiedy się je zaleca.

Dożylne wlewy witaminy C – niekonwencjonalna terapia

Witamina C jest elementem niezbędnym do życia człowieka. Musimy przyjmować jej dawki z zewnątrz (np. z pożywienia), ponieważ inaczej nie jesteśmy w stanie jej stworzyć. Współczesna medycyna od dłuższego czasu sprawdza wpływ witaminy C na zwalczanie niebezpiecznych schorzeń – boreliozy, miażdżycy, jak również wielu innych. Medycyna bada zwłaszcza wpływ kwasu askorbinowego na zwalczanie komórek kancerogennych – niektóre testy starają się dowieźć, że zastosowanie alternatywnego leczenia może dać znacznie lepsze wyniki leczenia. Podanie sporych porcji kwasu askorbinowego do ciała człowieka to tzw. dożylne wlewy witaminy C. Terapia od 10000 mg może pomóc zwalczyć wiele niebezpiecznych chorób.

Dożylne wlewy witaminy C – czas trwania leczenia

Sposób aplikowania witaminy C, czyli z pominięciem układu pokarmowego, usuwa ryzyko pojawienia się efektów ubocznych, które mogłyby pojawić się w przypadku zwykłych terapii (np. doustnych). Dzięki temu miażdżyca może się cofnąć i poprawi się odporność organizmu, a więc rezultaty mogą być znakomite. Żeby ujrzeć ostateczne rezultaty, leczenie musi działać około 5 tygodni, a dawki muszą być systematycznie weryfikowane przez lekarza, który decyduje o przebiegu terapii.