Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Charakterystyka i działanie aparatów do ultradźwięków

Dowiedz się, gdzie zamówić aparaty do ultradźwięków, wejdź na www.bardomed.pl

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci często wykorzystują ultradźwięki o częstotliwości od 1 do 3 megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, bo prawidłowo aplikowane ultradźwięki wywierają pozytywny wpływ na zdrowie pacjentów. Mogą być one stosowane do masażu tkanki mięśniowej, a wyzwalana za ich pomocą wysoka temperatura oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami stosuje się do usprawnienia przepływu limfy, łagodzenia bólu oraz zmniejszania napięcia mięśniowego. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu właściwego aparatu ultradźwiękowego.

Aparat ultradźwiękowego – charakterystyka

Jak już wspomnieliśmy, aparaty do ultradźwięków generują dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od prawie 100 lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych oraz termicznych. Te pierwsze mają korzystny wpływ na przepływ płynów ustrojowych – przede wszystkim limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają w głównej mierze na rozgrzaniu tkanek najbogatszych w kolagen – stawów, blizn, wiązadeł czy ścięgien i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku lub przy leczeniu rozmaitego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Istnieją dwa warianty aparatów do ultradźwięków – stacjonarne oraz przenośne. Mobilny aparat ultradźwiękowy będzie opcją idealną dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów albo podejmujących ich w wielu placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, w którym przyjmuje dużą ilość pacjentów – przede wszystkim w ramach kontraktu z NFZ – wydajniejszy i bardziej funkcjonalny stacjonarny aparat do ultradźwięków będzie lepszym zakupem.

Nasza siedziba:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]