Basen dla niemowlaków – zadbaj o rozwój dziecka

Basen dla niemowlaków – zadbaj o rozwój dziecka

Mimo że nawet kilkanaście lat wcześniej zajęcia na basenie dla niemowląt nie były popularne wśród matek, to obecnie coraz więcej z nich decyduje się na to, by zabrać ich latorośle na basen. Dla niemowląt taka aktywność okazuje się bowiem świetnym treningiem, umożliwiającym lepszy rozwój całego ciała. Warto też dodać, iż – wbrew obawom wielu mam – na pływalnię możemy udać się z dzieckiem bardzo szybko, bo już od 3 miesiąca po urodzeniu. Jednak miejmy na uwadze, iż bobasy będą w pełni bezpieczne tylko wówczas, kiedy udamy się z nimi na odpowiednie zajęcia pod nadzorem doświadczonego instruktora. Jak więc je znaleźć? O jakich rzeczach powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach? I co zyskamy stawiając na basen dla niemowląt?

Czemu warto postawić na basen dla niemowląt?

Kluczowym plusem pływania niemowląt okazuje się niewątpliwie fakt, iż kompleksowo wspomaga zdrowie maluchów. Dzięki ćwiczeniom na pływalni szybciej rozwija się układ oddechowy, wzmacnia się układ mięśniowy, zaś delikatne wciąż kości maluchów nie będą obciążone, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko nadwyrężeń. Basen dla niemowląt to też doskonała metoda na naukę zborności ruchowej, przez co dzieci prędzej zaczynają chodzić. Dobrze również wspomnieć, iż zajęcia na basenie odbywają się z innym dziećmi – będą zatem wspaniałą sposobnością do nauki społecznych relacji z innymi dziećmi.

Basen dla niemowląt – co jest ważne?

Mnóstwo matek błędnie uważa, że zajęcia na basenie dla niemowlaków mogą stwarzać swego typu niebezpieczeństwo, a wystarczy rozważnie podejść do wyboru ekipy, która organizuje te zajęcia. Szczególnie ważne będzie niewątpliwie to, żeby były one nadzorowane przez doświadczonych instruktorów, którzy po pierwsze zatroszczą się o ochronę maluchów znajdujących się na basenie, lecz też przygotują odpowiednie zabawy, dzięki którym te odpowiednio spędzą chwile na basenie, a także wyniosą z tego zdrowotne i psychiczne zyski.