Zatrudnij profesjonalistę – pielęgnacja drzew nie jest prosta

Zatrudnij profesjonalistę – pielęgnacja drzew nie jest prosta

Parki na osiedlach mieszkaniowych potrzebują szczególnej dbałości – drzewka należy co jakiś czas przycinać, a te, które niszczą nawierzchnię dróg, usuwać. Jakie zabiegi pomagają utrzymać tereny zielone w znakomitej formie i kogo najlepiej wynająć do takiej pracy? Jakiej pielęgnacji wymagają drzewa w miastach? Sprawdź nasz poradnik.

Pielęgnacja drzew – zdecyduj się na regularne kształtowanie koron

Cięcia korekcyjne, rozdrabnianie gałęzi, instalowanie wiązań elastycznych – wszystkie te zabiegi przyczyniają się do poprawy estetyki terenu zielonego, jak również bezpieczeństwa osób przechadzających się po nim. Częste przycinanie młodych nasadzeń zapewnia wiele korzyści – korona jest ładniej uformowana, a drzewo rodzi więcej owoców. O bardziej dojrzałych drzewach również musimy pamiętać – martwe konary należy cyklicznie usuwać, a wówczas drzewa będą zachwycały piękną koroną. Wycinka jest niezbędna w przypadku, gdy korony drzewa utrudniają widoczność. Pomoc specjalistycznej firmy jest potrzebna również po silnych wiatrach, kiedy istnieje prawdopodobieństwo, że uszkodzone drzewa mogą się złamać.

Pielęgnacja drzew – jaki sprzęt wykorzystywany jest przy wycince

Polskie prawo ewoluuje. Wiele formalności zostało zniesionych, jednak sama pielęgnacja parków wiąże się z ciężką pracą. Bardzo często wycinka drzew wymaga zastosowania specjalistycznego sprzętu, ale jest on konieczny także do ujednolicenia terenu. Wówczas warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która posiada doświadczenie w wycince. Jednym z najbardziej istotnych zabiegów jest frezowanie pni, które wykonuje się już po wycince. Stworzone do tego celu ostrza rozdrabniają pozostałości po pniu. Zrębki drzew można później zagospodarować np. jako surowiec energetyczny.