Zabezpiecz się przed zimą – badanie termowizyjne budynku

Zabezpiecz się przed zimą – badanie termowizyjne budynku

Miesiące od września do marca to czas, kiedy zwracamy szczególną uwagę na izolację termiczną w domu. Planujesz przeprowadzić ocieplenie budynku? A może zależy Ci na weryfikacji jakości wykonanych już robót? Zdecyduj się na badanie kamerą termowizyjną. Na czym to polega?

Badanie termowizyjne budynku – zminimalizuj utratę ciepła

Dobre ocieplenie budynku pozwala zredukować straty ciepła i uzyskać duże oszczędności związane z paleniem w piecu. Twój budynek jest ocieplony i chcesz zweryfikować czy prace zostały wykonane prawidłowo? Duże straty ciepła są wynikiem złej izolacji fundamentów. Najlepszym sposobem na wychwycenie źródeł strat ciepła w lokalu jest badanie kamerą termowizyjną. Dlaczego miesiące od października do marca są optymalnym czasem na przeprowadzenie takiej analizy? Analiza będzie wiarygodna tylko wówczas, gdy różnica między temperaturą na dworze, a temperaturą w budynku będzie wyższa niż piętnaście stopni Celsjusza. Dzięki temu możemy z dużą dokładnością ustalić problemy ze szczelnością budynku i wady izolacji.

Badanie termowizyjne budynku – jak pozbyć się wilgoci z pomieszczeń

Dlaczego diagnostyka termowizyjna stała się tak popularna? Źle przeprowadzona termomodernizacja zazwyczaj przyczynia się do pojawienia grzyba w mieszkaniu. Badanie kamerą termowizyjną nie wpływa w żaden sposób na konstrukcję badanego obiektu, a diagnostyka termowizyjna może być przeprowadzana bez jakiejkolwiek fizycznej ingerencji w strukturę budynku. Efekty badań widoczne są na specjalnym wykresie, a newralgiczne miejsca zaznaczone w odcieniach fioletowego. Interpretacja wyników wymaga technicznego doświadczenia, dlatego diagnostyką termowizyjną zajmują się profesjonaliści. Sprawdź czy Twoja nieruchomość jest przygotowana na mrozy i zaufaj nieinwazyjnym metodom diagnostycznym, które wskażą najsłabsze punkty nieruchomości.