Wykorzystaj wrodzone umiejętności – szkolenia dla trenerów

Wykorzystaj wrodzone umiejętności – szkolenia dla trenerów

Sektor szkoleń szybko się rozwija, a usługi trenerów stają się bardziej popularne. Coraz więcej osób zaczyna interesować się poszerzaniem kompetencji zawodowych i mentoringiem. Zastanawiasz się jak zostać trenerem i czy to się opłaca? Sprawdź nasz poradnik.

Szkolenia dla trenerów – dyskusje grupowe i miniwykłady

Praca coacha wymaga profesjonalnego wdrożenia. Przedstawiciele tego zawodu codziennie pracują z potrzebującymi wsparcia ludźmi, dlatego muszą umieć budować długofalowe relacje. Uważasz, że posiadasz wrodzone umiejętności do wykonywania zawodu coacha? Weź udział w kompleksowych szkoleniach, na których wyszlifujesz swoje umiejętności. Na rynku istnieje mnóstwo programów dla potencjalnych szkoleniowców. Najlepsze stosują zróżnicowane i nowoczesne metody szkoleniowe, np. metodę rządu, prace protagonistyczne, dyskusje grupowe, czy miniwykłady. Wybierasz się na szkolenie? Sprawdź czy umożliwia staranie się o rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Szkolenia dla trenerów – poznaj etapy formowania się grupy

Niezwykle istotnym modułem każdego kursu dla trenera jest tzw. proces grupowy, który zawiera 4 etapy – formowanie się grupy, wystąpienie antagonizmów, definiowanie reguł rządzących grupą oraz jej finalne działanie. Profesjonalny kurs uczy także treningu interpersonalnego, pokonywania uczucia agresji i pomaga wypracować własny styl każdego coacha. Istotne są również elementy takie jak budowanie sojuszu z grupą, współpraca w teamie oraz trening zadaniowy. Myślisz o tym jak zostać trenerem? Profesjonalnie skonstruowany kurs nauczy Cię organizować interesujące i efektywne szkolenia i wskaże Ci kierunek dalszej kariery. Po jego ukończeniu będziesz umiał dostosować metodę pracy do charakteru grupy i współpracować w teamie trenerskim.