Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Uszczelnianie okien – dlaczego to ważne?

Potrzebujesz zamówić uszczelnianie okien PCV? Skieruj się tutaj

Stan techniczny okien w znacznym stopniu rzutuje na komfort domowników. Okna zabezpieczają mieszkanie przed zimnem i wilgocią, ale również odcinają je od zewnętrznych hałasów. Źle wyregulowane lub uszkodzone okna nie zapewniają stosownych warunków, co nie tylko negatywnie wpływa na samopoczucie i zdrowie domowników, ale również, ze względu na znaczną utratę ciepła, na wysokość opłat za ogrzewanie. To najważniejsze powody ku temu, żeby zatroszczyć się o stolarkę otworową i dostrzec nieszczelne okna. Podpowiadamy, co zrobić w takich przypadkach.

Co powinniśmy wiedzieć o nieszczelnych oknach?

Według specjalistów, kontrolę stanu technicznego okien trzeba wykonać co najmniej raz w roku. Nie wolno tego zaniedbywać, bowiem po tym czasie możliwe usterki mogą stać się na tyle poważne, że nie wyeliminuje ich prosta regulacja. Nieszczelne okna plastikowe czy też z drewna można zidentyfikować po pojawiającym się oporze przy zamykaniu i otwieraniu. Im więcej wysiłku trzeba włożyć w naciśnięcie klamki, tym większe zapewne są rozszczelnienia i, w konsekwencji, ubytki energii.

Jak przeprowadzić uszczelnianie okien PPCV?

Uszczelnianie okien drewnianych, ale także tych wytworzonych z innych materiałów, polega przede wszystkim na ich regulacji (zwykle służy do tego zlokalizowana na wewnętrznym boku ramy śruba) oraz wymianie uszczelek, które w kontakcie z wysokimi i niskimi temperaturami, wiatrem, a także wilgocią mogą już w kilka miesięcy stracić swoje właściwości. Uszczelnianie okien wymaga wprawy i specjalistycznych umiejętności. Nie posiadając ich, nie powinniśmy zabierać się za to samemu. Lepiej zrobimy zlecając to doświadczonej firmie zajmującej się uszczelnianiem okien drewnianych i z PCV – tym bardziej, że takie przedsiębiorstwa funkcjonują obecnie nie tylko w Warszawie oraz innych większych miastach, ale też i w mniejszych miejscowościach.

METEO Serwis Okien Warszawa

Mob.: 504-589-653
E-mail: [email protected]