Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

Problemy z księgowością? Zleć to biuru rachunkowemu

biuro rachunkowe Katowice

Dopilnowanie księgowości w niewielkich firmach okazuje się często źródłem niemałych kłopotów. Mikrofirmy rzadko są w stanie zatrudnić specjalisty na etat, zaś ich właściciele często nie potrafią odpowiednio pokierować finansami. Na szczęście wyjście z tej sytuacji będzie łatwiejsze niż myśli wielu z nas – wystarczy tylko zdecydować się na pomoc oferowaną przez biuro rachunkowe. Co jednak w ten sposób zyskamy? Jak otrzymać gwarancję tego, że jakość współpracy okaże się satysfakcjonująca?

Nie musisz najmować do pracy księgowego – korzystaj z wsparcia biura rachunkowego

Na pomoc biura rachunkowego warto zdecydować się głównie z uwagi na bezpieczeństwo finansów. Jeżeli zostawimy budżet firmy profesjonalistom, otrzymamy pewność, że skutkiem ewentualnych kontroli przeprowadzanych przez Urząd Skarbowy nie będzie nałożenie kary. Usługi oferowane przez biuro rachunkowe to poza tym oszczędność pracy i funduszy – nie trzeba zajmować się rachunkowością samodzielnie, ani zatrudniać księgowego na stałe. Warto też napomknąć o wygodzie, jaka wiąże się z takimi usługami. W dzisiejszych czasach nie trzeba już często odwiedzać osobiście biura rachunkowego, dlatego że dużo kwestii można koordynować z księgowym za pośrednictwem e-maila.

O jakich rzeczach pamiętać przy wyborze biura rachunkowego?

Poszukując biura rachunkowego nie powinno się kierować się jedynie cenami porad – podejrzanie niskie koszty usług często zwiastują ich niską jakość. Przy wyborze biura rachunkowego dowiedzmy się, czy jego specjaliści mają stosowne certyfikaty, przykładowo certyfikat księgowego wydawany przez CIK (Centrum Informacji Księgowej) lub certyfikat uprawniający do prowadzenia ksiąg rachunkowych wystawiany przez Ministerstwo Finansów do 2014 r. Dobrze również, jeżeli biuro rachunkowe poza obsługą zagadnień z obszaru księgowości, oferuje dodatkowo usługi kadrowe, takie jak opracowanie umów o pracę, zlecenie i dzieło, prowadzenie ewidencji wynagrodzeń osób zatrudnionych czy rozliczanie delegacji.

Nasza siedziba:
Biuro Rachunkowe ABIS Sp. z o.o.
ul. Moniuszki 4/6
40-005 Katowice

Tel.: (32) 258-29-34
Mob.: +48 794-009-007
E-mail: [email protected]