Planujesz założenie trawnika? Znajdź fachowców do pomocy

Planujesz założenie trawnika? Znajdź fachowców do pomocy

Założenie trawnika przy domu nie sprawi nikomu większych trudności – także, jeżeli nasze praktyczne umiejętności nie okażą się wystarczające. Problemy z pewnością powstaną niestety, jeżeli niezbędne okaże się zakładanie trawników o dużej powierzchni i położonych w najważniejszych miejscach – między innymi w pobliżu szkół, przed ogólnodostępnymi budynkami lub w centrach miast. Podobne trawniki powinny wszak doskonale wyglądać oraz uporać się z nawet bardzo intensywnym użytkowaniem. Zakładanie trawników warto zatem powierzyć profesjonalistom i zyskać gwarancję, że efekty będą satysfakcjonujące. O czym jednak powinniśmy pamiętać przy poszukiwaniach ekipy świadczącej takie usługi?

Zakładanie trawników – wysiew czy rolka?

Przedsiębiorstwa oferujące zakładanie trawników wykorzystują dwa rodzaje traw – z rolki lub nasion. Wszystkie mają swoje zalety i wady. Te wspomniane na początku wykorzystywane są w szczególności w czasie zakładania trawników o małej wielkości. Ich zalety to zwłaszcza łatwy montaż (także na skarpach) oraz od razu widoczne efekty, jak również odporność na mróz oraz wodę. Trawniki z nasion będą natomiast znacznie mniej kosztowne od trawników z darni (przez co świetnie nadają się do wykorzystywania na dużych powierzchniach) oraz potrzebują mniej skomplikowanej opieki.

Której firmie zlecić zakładanie trawników?

Jak nietrudno się domyślić, zakładanie sporych trawników w ważnych punktach wymaga sporej wiedzy i wykorzystania odpowiednich sprzętów (na przykład koparek czy agregatorów) i surowców. Dlatego przed tym, jak postawimy na ofertę danej firmy, dokładnie przemyślmy wszystkie plusy i minusy. Koniecznie dowiedzmy się, jakim sprzętem dysponują jej pracownicy oraz czy mają odpowiednie umiejętności. Trafionym rozwiązaniem okaże się również znalezienie opinii dotyczących firmy w sieci – możliwe, że ustrzeżemy się w ten sposób przykrych pomyłek.